HATSU’DAN ATIK SU AÇIKLAMASI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:10

HATSU’DAN ATIK SU AÇIKLAMASI

HATSU’DAN ATIK SU AÇIKLAMASI
Son Güncelleme :

12 Mart 2015 - 11:10

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), bazı basın yayın organlarında yer alan haksız yere atık su bedeli alındığına dair haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.

Genel Müdürlük, 23 Şubat 2015 Tarihinde olağanüstü toplanan HATSU Genel Kurulu’nun aldığı kararı hatırlatarak, altyapısı olmayan noktalardan atık su bedeli alınmayacağını ve altyapısı olmayan yerlerin abone bazında çıkarılmaya başlandığını duyurdu.

HATSU İdaresi, bu uygulamanın kararın alındığı tarihten sonra gelen faturalar için geçerli olduğunu hatırlatarak, 23 Şubat öncesi gelen faturalardan herhangi bir düşüm olmayacağını belirtti.

Atık su bedeli ödemeyecek olan abonelerin belirlenme çalışmalarının sürdüğünü hatırlatan İdare, ilçe ve mahalle bazında yapılan çalışmaların tamamlandığını ve abone bazında yapılan çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu açıkladı.

Altyapısı olmayan ve su faturasına atık su bedeli yansıyan abonelerin veznelerde bunu belirterek faturadan atık su bedelini düşürebileceğini açıklayan HATSU, faturasını ödeyen abonelerin de bir sonraki faturadan atık su bedelini terkin edileceği duyurdu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.