HATSU’DAN REYHANLI ŞEHİTLERİ İÇİN “11 MAYIS ŞEHİTLER ÇEŞMESİ” « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 12:04

HATSU’DAN REYHANLI ŞEHİTLERİ İÇİN “11 MAYIS ŞEHİTLER ÇEŞMESİ”

HATSU’DAN REYHANLI ŞEHİTLERİ İÇİN “11 MAYIS ŞEHİTLER ÇEŞMESİ”
Son Güncelleme :

20 Eylül 2016 - 8:55

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), Reyhanlı ilçesinde bulunan Şehit Oğulcan Tuna Mezarlığı’nda yapılan içmesuyu şebekesi çalışmasını tamamlayarak ’11 Mayıs Şehitler Çeşmesi’ni Reyhanlı halkına kazandırdı.
Genel müdürlük, 11 Mayıs 2013 tarihinde Reyhanlı’daki saldırı sonucu şehit olan vatandaşların defnedildiği Şehit Oğulcan Tuna Mezarlığı’na ’11 Mayıs Şehitler Çeşmesi’ni kazandırdıklarını ve içmesuyu problemini çözdüklerini belirterek, mezarlığa 3 çeşmenin daha kazandırılacağını bildirdi.
Reyhanlı patlamasında şehit düşen Oğulcan Tuna’nın babası Ahmet Tuna, yapılan duyarlı hizmetten dolayı şehit aileleri adına HATSU’ya teşekkür ederek, şehit oğlunu Reyhanlı Asri Mezarlığına defnettiklerini ve mezarlığın yeni olmasından dolayı çeşmelerin olmadığını belirtti.
Şehit olan vatandaşların toprağını sulamak için mezarlıkta su şebekesi olmadığını ve durumu HATSU Genel Müdürlüğü’ne ilettiklerini ifade eden Tuna, “bu bizim için bir utanç meselesiydi. HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali’yi aradık. Ekibi hemen göndererek Asri mezarlığa 300 metre hat döşendi ve çalışmaları 3 gün içinde tamamlayarak ziyaret eden vatandaşlarımızın dertlerine derman oldular” dedi.
Kısa sürede tamamlanarak ’11 Mayıs Şehitler Çeşmesi’nin yapılmasının kendilerini duygulandırdığını ve sevindirdiğini belirten Tuna, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve HATSU Genel Müdürlüğü’ne şükran borçlu olduklarını ifade etti.
(Haber Merkezi)
hatsudan-reyhanli-sehitleri-icin-11-mayis-sehitler-cesmesi-1

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.