Hava Saldırısında Yaralanan Suriyeli Annenin Yardım Çığlığı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 03:07

Hava Saldırısında Yaralanan Suriyeli Annenin Yardım Çığlığı

Hava Saldırısında Yaralanan Suriyeli Annenin Yardım Çığlığı
Son Güncelleme :

29 Şubat 2016 - 18:53

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin Hama kentinde rejim uçaklarının saldırısında bacaklarından yaralanan ve Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki yakınlarının yanına yerleşen 3 çocuk annesi genç kadın, tedavi görüp tekrar ayağa kalkabilmek için yardım bekliyor.
Suriye’nin Hama kentinde, Esad rejimine ait savaş uçağı tarafından atılan füzenin patlamasından sonra şarapnel parçalarından aldığı yara ile bacakları kırılan Hele Hattap (33) iyileşerek ayağa kalmak istediğini söyledi. Evli ve 3 çocuk annesi Hattap, ailesine bakmak zorunda olduğunu belirterek, “Bundan 7 ay önce Hama’da ailemin evde olduğu sırada bakkala gittim. Bu sırada rejime ait uçak o bölgeye füze attı. Patlayan füzeden gelen şarapnel parçaları iki bacağımda kırıklar meydana getirdi. Bir süre Hama’da hastanede tedavi gördüm. Daha sonra yakınlarımın yardımı ile Türkiye’ye getirildim. Reyhanlı’da yakınlarımın yanında kalıyorum. Tek isteğim ayağa kalkmak, kendi işlerimi görmek ve aileme bakmak” dedi.
(Haber Merkezi)
DSC_0317

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.