HBB, ALTINÖZÜ İLÇESİNE ÇOK AMAÇLI SALON KAZANDIRIYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Nisan 2021 - 02:32

HBB, ALTINÖZÜ İLÇESİNE ÇOK AMAÇLI SALON KAZANDIRIYOR

HBB, ALTINÖZÜ İLÇESİNE ÇOK AMAÇLI SALON KAZANDIRIYOR
Son Güncelleme :

01 Aralık 2016 - 14:38

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Fen İşleri Daire Başkanlığınca il geneli yapımı süren ‘Çok Amaçlı Salon’ projesinin bir yenisi Altınözü ilçesinde hayata geçiriliyor.
HBB ekipleri tarafından Altınözü ilçesinin Akamber mahallesinde yaşayan vatandaşların sosyal, kültürel ve toplumsal ihtiyaçlarını karşılayacak “Çok Amaçlı Konferans ve Eğitim Salonu” projesinin bölge halkına kazandırılması amacıyla başlatılan çalışmalarda sona gelindi.
BÖLGENİN ANLAMLI PROGRAMLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
HBB Fen İşleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler tarafından 2016 yılında yapımına başlanan çok amaçlı konferans ve eğitim salonunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Altınözü ilçesi Akamber mahallesine kazandırılacak çok amaçlı salon bünyesinde sergi salonu, fuaye alanı, düğün ve nikah salonu, mescit, bay-bayan ve engelli lavabo ve wc’ler, kafeterya, mutfak, makine odası, danışma, güvenlik odası, müdüriyet, sekreter ve muhasebe odaları bulunuyor. Bölgenin birçok önemli programlarının burada yapılması planlanan projenin 2017 yılında hizmete girmesi hedefleniyor.
ÇOK AMAÇLI SALONA, MAHALLENİN ADI VERİLECEK
Akamber ismi verilecek olan konferans ve çok amaçlı salonun toplam maliyeti 700 bin TL’ olması planlanıyor. HBB ekipleri tarafından yapımı süren salon, 500 kişi kapasiteli olarak 1000 metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Eğitim, dinlenme ve eğlence gibi etkinlikler için tasarlanan salonda, ayrıca kültürel değerlerin gelecek nesillere tanıtılması ve öğretilmesinde çok önemli bir görev üstlenmesi hedefleniyor.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.