HBB ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2021 - 00:19

HBB ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

HBB ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Son Güncelleme :

14 Aralık 2018 - 9:11

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Aralık Ayı Olağan Toplantısı, 12 Aralık Çarşamba günü saat 14.00’te HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ömer Dolar’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Toplam 54 maddenin görüşülerek karara bağlandığı Aralık ayı olağan meclis toplantısında;
Ulaşım Dairesi Başkanlığının EXPO 2021 organizasyonu kapsamında fuar alanı içerisinde ziyaretçilerin ulaşımını sağlamak amacıyla elektrikli araçlarla yolcu taşıma sistemi oluşturulması planlanmaktadır. Sistemde kullanılacak elektrikli araçların tasarımı ve imalatı için 5393 sayılı Belediye Kanunun 75/a. Maddesine istinaden ortak hizmet projeleri kapsamında Hatay Büyükşehir Belediyesi ile İskenderun Teknik Üniversitesi arasında yapılacak protokol için Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi talebi ile ilgili teklifi görüşülerek oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu ile Ulaşım Komisyonuna komisyona havale edildi.
Bir sonraki olağan meclis toplantısının 7 Ocak Pazartesi günü saat 14.00’te yapılamasına karar verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.