HBB BİR AYDA 94 BİN 775 NOKTAYI İLAÇLADI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

22 Şubat 2024 - 17:33

HBB BİR AYDA 94 BİN 775 NOKTAYI İLAÇLADI

HBB BİR AYDA 94 BİN 775 NOKTAYI İLAÇLADI
Son Güncelleme :

31 Ağustos 2023 - 18:36

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Depremin ilk gününden bu yana şehrin yaralarını sarmak amacıyla seferberlik gösteren Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde larva, kemirgen ve haşereye karşı ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı İlaçlama Birimi, toplu yaşam alanlarında, çadırkent, konteynerkent ve birçok bölgede haşerelerin üremesini kontrol altına alınmak ve halk sağlığını tehdit edebilecek unsurları engellemek amacıyla kentin birçok noktasında sıkı önlemler alarak çalışmalarını yoğunlaştırdı. Hatay’ın her köşesinde teknik donanımlı araç ve deneyimli personelle haşereleri yok etmek amacıyla ilaçlamalar yapan Büyükşehir ekipleri ilaçlama çalışmalarını insan sağlığına da zarar vermeden bilinçli bir şekilde gerçekleştiriyor. Gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında HBB ekipleri depremden en çok etkilenen Defne’de 14 bin 897, Antakya’da 8 bin 193, İskenderun’da 14 bin 120, Samandağ’da 8 bin 725 ve diğer ilçeler de olmak üzere Hatay’ın tüm ilçelerinde toplamda 94 bin 775 noktada ilaçlama çalışması gerçekleştirdi.
HAŞERE İLE MÜCADELE İL GENELİNDE DEVAM EDECEK
Haşere ile Mücadele ve İlaçlama ekibi, büyük hassasiyetle gerçekleştirdiği çalışmalarına il genelinde devam edeceklerini bildirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.