HBB ÇANAKKALE SAVAŞI’NIN MANEVİYATINI REYHANLI’YA TAŞIDI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Ocak 2021 - 08:37

HBB ÇANAKKALE SAVAŞI’NIN MANEVİYATINI REYHANLI’YA TAŞIDI

HBB ÇANAKKALE SAVAŞI’NIN MANEVİYATINI REYHANLI’YA TAŞIDI
Son Güncelleme :

17 Ocak 2017 - 8:10

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen, “Çanakkale 1915, 101’inci Yıl Savaş Malzemeleri Müzesi” adlı sergi, 16 Ocak Pazartesi günü Reyhanlı ilçesi Öğretmenevi’nde kapılarını açtı.
Çanakkale Savaşı’nın maneviyatını derinden hissettirmek ve gelecek nesillere milli bilinç kazandırmak amacıyla düzenlenen sergiyi ilçede öğrenim gören çocukları ve velileri ziyaret etti.
ÖĞRENCİLER MİLLİ TARİHLERİNE TANIKLIK ETMENİN GURURUNU YAŞADI
Reyhanlı’da sergilenmek üzere kısa süreliğine getirtilen, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan gerçek silah, top mermisi ve kıyafet gibi çeşitli savaş malzemelerinin bulunduğu sergi, öğrenciler tarafından ilgiyle gezildi. Müze görevlilerinden ve öğretmenlerinden malzemeler hakkında bilgiler de alan minikler, kitaplardan öğrendikleri milli tarihlerinin gerçek tanıklarına yakın olmanın gururunu yaşadı.
MÜZE 21 OCAK TARİHİNE KADAR ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR
Ecdatlarının Çanakkale savaşında kullandıkları sınırlı savaş malzemelerine yakından tanıklık etme şansı bulan Reyhanlılılar, Çanakkale ruhunu yansıtan eşsiz sergiyle buluşmalarına vesile olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti. Çanakkale Savaşı’nın maneviyatını derinden hissettiren sergi, 21 Ocak Cumartesi gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.