HBB ÇOCUKLARI YANGIN KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Nisan 2021 - 01:03

HBB ÇOCUKLARI YANGIN KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR

HBB ÇOCUKLARI YANGIN KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLİYOR
Son Güncelleme :

03 Mart 2017 - 8:02

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın çocukların ve gençlerin bilinçli birer birey olarak yaşama hazırlanması ve önlerine çıkacak olumsuzluklarda nasıl davranmaları gerektiği hususundaki hassasiyeti hizmetlerle görünür hale geliyor.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Zabıta, İtfaiye ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, öğrencileri itfaiyenin görevleri, yangında uyulması gereken davranışlar hususunda bilinçlendirmek amacıyla ortak bir çalışma gerçekleştirdi.
Reyhanlı Kuletepe İlkokulu’nda 1 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilen etkinlikte, uzman kişiler tarafından çocuklara ve gençlere olası bir yangın durumunda nasıl davranmaları ve nelerden kaçınmaları gerektiğini öğrenmeleri anlamında bilgiler anlatılarak, can ve mal kayıplarını en aza indirecek önemli bilgiler paylaşıldı.
Yangın eğitiminin ardından çocuklara diş fırçası ve macunu; ihtiyaçlı öğrencilere verilmek üzere okulun öğretmenlerine kırtasiye malzemesi verildi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.