HBB, İL GENELİNDE BETON ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

11 Mayıs 2021 - 07:30

HBB, İL GENELİNDE BETON ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

HBB, İL GENELİNDE BETON ASFALT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Son Güncelleme :

10 Ağustos 2020 - 18:55

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri il genelinde beton asfalt çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Hatay’ın her ilçesinde yıpranan yollarda yeni yol, bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Antakya ilçesine bağlı Kuzeytepe Mahallesi ile Oğlakören Mahallesi bağlantı yolunda parke ve sathi kaplama zemini temizlemesinin ardından yağmursuyu hattı ve yol genişletme çalışmaları gerçekleştirdi. Büyükşehir ekipleri, 2500 metre olan yolda plentmiks temel malzeme(pmt) ile zemin güçlendirmesinin ardından bitümlü sıcak asfalt(BSK) serimi çalışmalarını tamamlayarak yolu trafiğe açtı.
DEFORME OLAN YAĞMURSUYU MAZGALLARI YENİLENİYOR
Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kent genelinde deforme olan yağmursuyu mazgallarında bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının sürdüğünü bildirdi. Yağmur sularının sorunsuz bir şekilde deşarj edilebilmesi için mahalle ve sokaklarda başlatılan geniş kapsamlı çalışmaların devam ettiğini belirten Genel Müdürlük, bu kapsamda Antakya Yeni Sanayi Sitesi’nde eski olan yağmursuyu ızgaralarının yenilendiğini kaydetti. Yenilenen yağmursuyu hatları ve ızgaraları sayesinde yağmursularının daha kolay deşarj edileceğine dikkat çeken HATSU, ayrıca ızgaraların yenilenmesiyle birlikte trafik akışı açısından önemli bir sorunun giderildiğini belirtti. Yağmursuyu hatlarında temizlik çalışmalarının gece-gündüz demeden sürdüğünü hatırlatan İdare, yağmursuyu ızgaralarının çöp alanı olmadığının altını çizerek, vatandaşların çöp atma konusunda daha duyarlı davranması gerektiğine vurgu yaptı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.