HBB MECLİSİ TOPLANDI - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

7 Ekim 2022 - 04:55

HBB MECLİSİ TOPLANDI

HBB MECLİSİ TOPLANDI
Son Güncelleme :

17 Kasım 2015 - 9:27

Bu Haber 13 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi 2015 yılı Kasım ayı olağan toplantısını, HBB Başkanı Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirdi.
Hatay Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen 25 maddenin görüşüldüğü toplantıda, öne çıkan maddeler; Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Hatay Sportif İnş. Turizm Proje Müşavirlik Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin hisselerinin tamamının karşılıksız olarak hibe olarak alınması ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi, Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’nın HATMES Gıda Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti’nin %50 hissesinin karşılıksız olarak hibe olarak alınması ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi ve Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 08.09.2015 tarihli toplantısında Tarife Komisyonunun havale edilen Büyükşehir Belediye Meclisi onayına sunulacak sanayi alanı amaçlı 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı tekliflerine ait ücret tarifesinin yeniden düzenlenmesi teklifi ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesi oldu.
Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’nın Hatay Sportif İnş. Turizm Proje Müşavirlik Hizmetleri San. Ve Tic. A.Ş.’nin hisselerinin tamamının karşılıksız olarak hibe olarak alınması komisyon tarafından uygun görülmeyerek (ret edilerek) meclis tarafından oy birliği ile kabul edildi. Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’nın HATMES Gıda Ürünleri San. Ve Tic. Ltd. Şti’nin %50 hissesinin karşılıksız olarak hibe olarak alınması komisyon tarafından uygun görülmeyerek ( ret edilerek) meclis tarafından oy çokluğu ile kabul edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 08.09.2015 tarihli toplantısında Tarife Komisyonunun havale edilen Büyükşehir Belediye Meclisi onayına sunulacak sanayi alanı amaçlı 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı tekliflerine ait ücret tarifesinin yeniden düzenlenmesi teklifi geri çekilerek ilgili dairesine iadesi oy birliği ile kabul edildi.
Ayrıca bütçede fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyleri arasında 21 Milyon 616 Bin TL’lik aktarım yapılmasına oy birliği ile karar verildi.
Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 19 Kasım Perşembe günü saat 14:00’da toplanmasına karar verildi.
HBB-BASIN-YAYIN-6JPGHBB-BASIN-YAYIN-3JPG

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.