HBB, MUHTARLAR DAİRE BAŞKANLIĞI’NI KURUYOR « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 02:48

HBB, MUHTARLAR DAİRE BAŞKANLIĞI’NI KURUYOR

HBB, MUHTARLAR DAİRE BAŞKANLIĞI’NI KURUYOR
Son Güncelleme :

14 Nisan 2015 - 11:56

Bu Haber 11 kez okunmuştur.
reklam

Muhtarlara ve sivil toplum kuruluşlarına verdiği destekle sosyal belediyecilik anlayışını başarıyla uygulayan Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) organizesinde Hatay Muhtarlar Derneği 2. Olağan Genel Kurultayı gerçekleştirildi.
Hatay Mesleki Eğitim Kursları binasında (HATMEK) düzenlenen toplantıya HBB Başkan Vekili Serdar Güven, Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Çukurova Belediye Başkanı ve Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Soner Çetin, Akdeniz Muhtar Derneği Federasyonu Başkanı Ali Gülgen, ile Türkiye’nin dört bir yanından gelen Muhtar Federasyonu, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katılım gösterdi.
HBB adına konuşma yapan Başkan Vekili Serdar Güven, Başkan Savaş’ın muhtarlarla ve halkla hep iç içe olduğunu, sorunları yerinde ve muhtarlarla birlikte tespit ettiğini ifade ederek; “Bu ve bunun gibi faaliyetlerle projelerimizi oluşturduk. Dolayısıyla hem önceki dönem hem de bu dönem kalıcı hizmetler üretmeye birlikte devam ediyoruz. Bu anlamda bizlere katkı sunan muhtarlarımızı gerçekten önemsiyor ve kalan dönemde de birlikte çalışmayı diliyoruz.” dedi.
Nisan ayı Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında 6 Nisan tarihi itibariyle aldıkları karar ile Muhtar Daire Başkanlığı’nı kuracaklarını müjdeleyen Güven, “Muhtar Daire Başkanlığı ilimize gerçekten çok faydalı olacak. Şu an büyükşehir bünyesinde 14 daire başkanlığı var. 15.’si de Muhtar Daire Başkanlığı olacak. Muhtarlarımız gece gündüz demeden mahallerinin güzelleşmesi adına çalışmalar yapıyorsunuz. Bu çalışmaların neler olduğunu Büyükşehir Belediyesi olarak en iyi bilenlerdeniz. Hatay’ımızı en iyi noktalara getirmek adına sizlerle birlikte zaman tanımadan çalışmaya ve ilimize güzel eserler kazandırmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.
Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü yaptığı konuşmada ise, “HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ne kadar övsek azdır. Başkanımızın Hatay ilimizdeki farklı renk, mezhep ve siyasi görüşten olan insanlarımızın takdirini almıştır. Hatay Muhtarlar Derneği’ne yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder ve çalışmalarında başarılar dileriz. Hiç şüphesiz bu dünyada hoş bir sevda bırakmaktır. Biz bunun gayretiyle çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Yapılacak olan seçimin hayırlara vesile olmasını istiyorum.” dedi.
Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz de, Hatay, Türkiye’nin örnek alınacak illerin biri olduğunu ifade ederek; “Farklılığımızın zenginlik olduğu, desenlerimizin olduğu, üç farklı dinin birarada barış içinde yaşadığı ve çok farklı etnik kökenlerimizin olduğu bir ildeyiz. Barış sürecinin ta kendisi Hatay’ın kendisidir” dedi.
Alkışın ve övgünün en fazlasını HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın hak ettiğini ifade eden Başkan Akdeniz, “Başkan Savaş, siyaseti bir kenara bırakarak insanların gönlünde taht kurmuş bir başkan. Sevgili Lütfü Savaş, Hatay’a ve vatandaşlarımıza gerçekten yakışıyor. İnşallah başkanımız Hatay’a ve Türkiye’ye yakışır hizmetler vereceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi.
Farklı bölgelerden gelen Muhtarlar Federasyonu temsilcilerinin konuşma yaptığı genel kurulda, tek liste halinde girilen ve açık oylamanın yapıldığı seçimde Hatay Muhtarlar Derneği Başkanlığına Mahmut Gülcü ikinci kez seçilerek güven tazeledi.
Gülcü’nün ikinci kez başkan seçildiği genel kurulda yönetim ve denetleme kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:
Yönetim Kurulu Üyeleri Asil: Mahmut Gülcü, Yahya Emeç, İsa Taş, Haşim Bayraktar, Mehmet Ali Dik, Uğur Sarıfakıoğulları, Alameddin Duran, Celal Esen, Ali Koç, Ahmet Ay, Durmuş Arslan, Mahmut Kılınç, Tuncay Yıldız, Bilal Özbey, Ahmet Şahin.
Denetleme Kurulu Üyeleri Asil: Yahya Bahadırlı, Mehmet Tektaş, Mehmet Elçin.
Yapılan kurul sonunda, Başkan Vekili Güven, Türkiye Muhtarlar Derneği Konfederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı Soner Çetin, Akdeniz Muhtarlar Derneği Federasyonu Başkanı Ali Gülgen ve iş adamı Mehmet Alkan’a plaket takdim edildi.
KURULTAYDA, HBB VE MUHTARLAR OMUZ OMUZA VERDİ (2)KURULTAYDA, HBB VE MUHTARLAR OMUZ OMUZA VERDİ (5)KURULTAYDA, HBB VE MUHTARLAR OMUZ OMUZA VERDİ (6)KURULTAYDA, HBB VE MUHTARLAR OMUZ OMUZA VERDİ (7)KURULTAYDA, HBB VE MUHTARLAR OMUZ OMUZA VERDİ (4)KURULTAYDA, HBB VE MUHTARLAR OMUZ OMUZA VERDİ (1)

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.