HBB PERSONELİNE TATBİKATLI YANGIN EĞİTİMİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:08

HBB PERSONELİNE TATBİKATLI YANGIN EĞİTİMİ

HBB PERSONELİNE TATBİKATLI YANGIN EĞİTİMİ
Son Güncelleme :

16 Kasım 2021 - 9:29

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Yangın, deprem ve sel gibi doğal afetlerde vatandaşların yanında olan Hatay Büyükşehir Belediyesi, personelini bu durumlara hazır hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor.
Bu konuda eğitim ve tatbikatlara önem veren HBB, farklı birimlerde çalışan personeline yangın ve deprem eğitimi verdi.
HBB İtfaiye Amiri Kazım Başıbüyük, yaptığı sunumda yangın öncesi ve esnasında yapılması gerekenleri çalışma arkadaşlarına detaylarıyla anlattı. Başıbüyük eğitimde, yangının çeşitleri, nedenleri, yangın anında hareket tarzı, yangın tüplerinin doğru kullanımı ve acil eylem planları hakkında detaylı bilgiler verdi.
Deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenleri de anlatan Başıbüyük, dikkat edilmesi gereken konulara değinerek personelin sorularını yanıtladı.
Eğitimin sonunda yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikatta yangına doğru müdahalenin ve yangın tüplerinin nasıl kullanılacağı personellere uygulamalı olarak gösterildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.