HBB Ramazan Etkinlikleri Reyhanlı’da Düzenlendi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:49

HBB Ramazan Etkinlikleri Reyhanlı’da Düzenlendi

HBB Ramazan Etkinlikleri Reyhanlı’da Düzenlendi
Son Güncelleme :

01 Temmuz 2015 - 14:00

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde Hatay Büyükşehir Belediyesi’nce Ramazan etkinlikleri düzenlendi.
Mahallede Ramazan Etkinlikleri, ilçe ilçe dolaşmaya devam ediyor. Ramazan eğlencelerinin dün akşamki adresi Reyhanlı oldu. Birlik ve kardeşliği pekiştirmek amacıyla düzenlenen etkinlikler karnaval havasında geçiyor. Reyhanlılarla buluşan etkinlikler, mercimek çorbası, tavuk sote, pirinç pilavı ve lokma tatlısından oluşan iftar yemeğinin sunulması ile başladı.Ardından Karagöz ve Hacivat oyunu başta çocuklar olmak üzere izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Sırasıyla sahne alan akrobasi grubu, Tuzsuz Deli Bekir ve Köçek izleyenlere nostalji tadında bir Ramazan gecesi yaşattı.
Son olarak Ahmet Coşkun ve Volkan Sönmez’in müzik eşliğinde şiir okumalarına Reyhanlı halkı hep bir ağızdan eşlik etti. Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Çanakkale Zaferinin vurgulandığı sırada ise Reyhanlılı çocuklarla birlikte Çanakkale Türküsünü söyleyen Ahmet Coşkun ve Volkan Sönmez’e alkışlar eşliğinde tezahürat yapıldı.
HBB-BASIN-YAYIN-2JPGHBB-BASIN-YAYIN-3JPGHBB-BASIN-YAYIN-4JPGHBB-BASIN-YAYIN-5JPG

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.