HBB ŞEHİR TİYATROSU’NDAN EXPO 2016 ANTALYA’DA SANAT RÜZGÂRI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:03

HBB ŞEHİR TİYATROSU’NDAN EXPO 2016 ANTALYA’DA SANAT RÜZGÂRI

HBB ŞEHİR TİYATROSU’NDAN EXPO 2016 ANTALYA’DA SANAT RÜZGÂRI
Son Güncelleme :

09 Ağustos 2016 - 9:52

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) Şehir Tiyatrosu, FIFA Dünya Kupası ve Olimpiyat Oyunlarından sonra dünyada ekonomik ve kültürel etki yaratan üçüncü en büyük organizasyon olan ve bu yıl ülkemizde “Çiçek ve Çocuk” temasıyla düzenlenen EXPO 2016 Antalya’da sanat rüzgarı estirdi.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın öncülüğünde kurulan ve kurulduğu günden bu yana hazırladığı birbirinden nitelikli oyunları 7’den 70’e tüm sanatseverlerle buluşturan HBB Şehir Tiyatrosu, EXPO 2016 Antalya’ya sahnelediği birbirinden güzel oyunlarla renk kattı.
DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN EXPO 2016’yı ZİYARETE GELEN MİNİKLER, HBB ŞEHİR TİYATROSU İLE KEYİFLENDİ
Başkan Savaş’ın Hatay’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla EXPO 2016 fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunduğu Medeniyetler Korosu ve Hatay’ın özel projelerinin tanıtıldığı “HATAY” evinde çocukların karşısına çıkan HBB Şehir Tiyatrosu, büyük ilgi topladı. EXPO 2016 Büyük Korteji’ne katılan HBB Şehir Tiyatrosu, miniklere yönelik birbirinden renkli gösterileriyle büyükten küçüğe herkesin gönlünde taht kurdu.
BREMEN MIZIKACILARI VE ÜLKELER DANSINA MİNİKLERDEN TAM NOT
HBB Şehir Tiyatrosu, sahipleri tarafından yaşlı oldukları için artık işe yaramayacakları düşüncesiyle sokağa atılan hayvanların, orkestra kurup Bremen’e gitme hayallerini konu alan ” Bremen Mızıkacıları” adlı çocuk oyununu çocuklarla buluşturdu. Ardından sahnelenen çocuk şenliği ile renkli anlara imza atan Şehir Tiyatrosu, çocuklara Hatay’ı hafızalarına kazıyacakları mutlu bir gün yaşattı.
SANATI VE SANATÇIYI ÖNEMSEYEN, DUYARLI BAŞKAN SAVAŞ’A TEŞEKKÜR
EXPO 2016 Antalya’da Hatay’ı iki gün boyunca en güzel şekilde temsil eden HBB Şehir Tiyatrosu’nun başarılı sanatçıları, sanatı ön planda tutan ve sanatçıyı önemseyen duyarlılığı ve desteklerinden dolayı Başkan Savaş’a teşekkürlerini ilettiler.
(Haber Merkezi)
IMG_2802IMG_6725

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.