HBB TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Ekim 2021 - 05:09

HBB TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

HBB TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2019 - 9:16

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, 12 Temmuz Cuma günü saat 15.00’te Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (Eski İl Özel İdare) binasındaki toplantı salonunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş başkanlığında gerçekleştirildi.
2’si ek olmak üzere toplamda 37 madde görüşülerek karara bağlandığı olağan meclis toplantısında;
• Fen İşleri Daire Başkanlığının; Antakya ve Arsuz ilçelerinde bulunan EXPO alanlarının yap, işlet, devret şekliyle 30 yıla kadar ihalesinin yapılabilmesi için encümene yetki verilmesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
• Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.06.2019 tarihli toplantısında alınan 126 sayılı karar ile gündeme alınan ve Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen; belediyemizce yapılacak ve devam etmekte olan projelerimizin finansmanında kullanılmak amacıyla 70.000.000,00 TL borçlanmaya izin verilmesi ile ilgili komisyon raporu görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Bir sonraki olağanüstü meclis toplantısının Temmuz ayının sonunda yapılmasına karar verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.