HBB TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 02:54

HBB TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

HBB TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Son Güncelleme :

13 Temmuz 2018 - 12:52

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 13’üncü maddesi gereğince Temmuz Ayı Olağan Toplantısı, 10 Temmuz Salı günü saat 14.00’te HBB Meclis Salonu’nda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
9’u ek olmak üzere toplam 66 maddenin görüşülerek karara bağlandığı Temmuz ayı olağan meclis toplantısında;
Ulaşım Dairesi Başkanlığının; İskenderun ilçesi Tayfur Sökmen Bulvarı Entegre Alt Geçiş Projesi Yapım işi için İller Bankası A.Ş.’den ek kredi alınması hususunda Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi teklifi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.
Ulaşım Dairesi Başkanlığının; Hatay Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisindeki Dörtyol’un mevcut ihaleye çıkmayı bekleyen ve yeni oluşturulacak toplu taşıma hatlarının gerçek/tüzel kişilere ihale edilerek 10 yıl süre ile kiralanabilmesi için Hatay Büyükşehir Belediye Encümenine yetki verilmesi ile ilgili teklifi oy birliği ile kabul edildi. Kalan 14 ilçe oy birliği ile Ulaşım Komisyonuna havale edildi.
Halk arasında Honda Kavşağı olarak bilinen yerin, Habib-i Neccar olarak adlandırılmasına oy birliği ile karar verildi.
Bir sonraki olağan meclis toplantısının 9 Ağustos Perşembe günü saat 14.00’te yapılmasına karar verildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.