HBB’DEN KIŞ AYLARINDA SIKI ÖNLEM « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Ekim 2021 - 22:15

HBB’DEN KIŞ AYLARINDA SIKI ÖNLEM

HBB’DEN KIŞ AYLARINDA SIKI ÖNLEM
Son Güncelleme :

20 Aralık 2019 - 9:13

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, il genelinde kış mevsiminde sel ve taşkınlar yaşanmaması amacıyla önlemler almaya devam ediyor.
Ani yağışlarda taşkınlarının önlenmesi ve sel riskinin en aza indirilmesi açısından büyük önem arz eden bölgelerde dere temizliği konusunda titiz çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, Antakya ilçesine bağlı Üçgedik Mahallesi’nde dere temizliği çalışmalarına başladı.
Derenin etrafını temizleyerek olası taşkınların yaşanması önleyen ekipler, halkın yağışlı günlerde tedirgin olmaması amacıyla çalışmalarının en kısa sürede tamamlayacaklarını ifade etti.
TEMİZLİK ÇALIŞMALARI HATAY’IN 15 İLÇESİNDE DEVAM EDECEK
Hatay’ın 15 ilçesindeki tüm dere yataklarındaki temizlik çalışmalarına devam edeceklerini belirten ekipler, dere yataklarını dolduran ot, çamur ve atıkları temizleyerek hem görüntü kirliliğini ortadan kaldırmaya hem de yağan yağmurlar nedeniyle olası bir tehlikenin önüne geçileceğinin altını çizdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.