HBB’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE MEZUNİYET HEDİYESİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

2 Mart 2021 - 13:48

HBB’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE MEZUNİYET HEDİYESİ

HBB’DEN LİSE ÖĞRENCİLERİNE MEZUNİYET HEDİYESİ
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2017 - 11:34

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Defne Belediyesi tarafından yapımına kısa bir süre önce başlanan Yeşilpınar Mirioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi Spor Alanı açılışı 24 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi.
Spora ve sporcuya verdiği desteklerle il genelinde hemşehrilerinin gönlüne taht kuran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, gençlere yeni spor alanları kazandırarak kötü alışkanlıklardan uzaklaştırıp sağlıklı bir yaşam sürmelerine vesile olmaya devam ediyor.
Kep atma töreni ile futbol ve basketbol spor alanlarının açılış gününe, Başkan Savaş’ın yanı sıra Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı Nihat Matkap, CHP Hatay Eski Milletvekili Hasan Akgöl, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden ve HBB Daire Başkanları, İşadamı Hüseyin Mirioğlu, Yeşilpınar Mirioğlu Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Cantaş, Okul Aile Birliği Başkanı Serap Mirioğlu öğrenci velileri ve öğretmenleri katıldı. Açılış Başöğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
CANTAŞ’TAN BAŞKAN SAVAŞ’A VE BAŞKAN YAMAN’A TEŞEKKÜR
Açılış konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Cantaş, “Bu okulun yapımında emeği geçen hayırseverlere bu güzel tesislerin okulumuza kazandırılmasına destek olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum” dedi.
MİRİOĞLU: ÖĞRETİM ALANLARINI ARTTIRMAK EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİNİN DESTEKLERİYLE OLACAKTIR
Mirioğlu yaptığı konuşmada, “İnsanlığa faydalı olmak öğrenmekle başlar. Bir ülkenin gelişmişlik düzeyi eğitimli insan sayısıyla ölçülür. Eğitim kalitesini yükseltmek, eğitim öğretim alanlarını arttırmak eğitim gönüllülerinin destekleriyle olacaktır. Okulumuza yeni bir futbol sahası ve basket sahası kazandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
“ÇOCUKLARIMIZ DERSLERLE BOĞULMASIN KENDİLERİNİ SPORTİF FAALİYETLERLE DE GELİŞTİRSİN İSTİYORUZ”
Yaman, ”Bugün bizim için güzel bir gün öğrencilerimizin kep atma töreni ve bu iki güzel tesisimizin açılışı var. Eğitim öğretim devam ederken çocuklarımız sadece derslere boğulmasın bunun yanında kendilerini sosyal ve sportif faaliyetlerle geliştirsinler istiyoruz. Ülkemizin geleceğinin gençler olduğunu çocuklarımızın eğitimleri imkanları yüksek bilimsel ortamlarda eğitim görmelerini ülkemizi emanet edeceğimiz gençler olmalarını istiyoruz. Bizlerin ve öğretmenlerin desteği yetmiyor siz velilerin öğrencilere gösterdiğiniz sevgi, ilgi ve destek her şeyden önce gelir. Bu kep atma töreni vesilesiyle öncelikle velilerimize teşekkür ediyor öğrencilerimizin şanslarının ve bahtlarının bizleri gururlandıracak düzeyde olmasını diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.
TOPAL, BAŞKAN SAVAŞ VE BAŞKAN YAMAN’A EĞİTİME OLAN DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ
Topal, “Bu lisenin yapımında emeği geçen Mirioğlu ailesine teşekkür ediyorum. Gittiğim tüm ilçelerde yaptıkları başarılı çalışmalardan ve eğitime verdiği desteklerden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a ve Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman’a teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
BAŞKAN SAVAŞ : GELECEK NESİLLERİN RUH VE BEDEN SAĞLIĞI YERİNDE BİRER BİREY OLARAK BU ÜLKEYE SAHİP ÇIKMALARINI İSTİYORUZ
Başkan Savaş, “Bu güzel okulu açan Mirioğlu ailesine teşekkür ediyorum. Biz ve ilçe belediyemiz eğitim, kültür ve spor konularında çok hassasız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin iyi yetişmesini istiyoruz. Gelecek nesillerimizin ruh ve bedensel sağlıklarının yerinde olmasını bizlerden sonra bu ülkeye sağlıklı bir şekilde sahip çıkmalarını istiyoruz. Hatay’ın tüm ilçelerinde eğitime katkı sağlamak amacıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Buraya gelerek bizleri onurlandıran velilerimize, öğretmenlerimize, protokolümüze ve bütün dostlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bundan sonraki eğitim aşamalarında başarılar diliyorum. Açılışımızın hayırlı olmasını temenni ediyor ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.
“ALT YAPI VE ÜST YAPI ÇALIŞMALARIMIZ İL GENELİNDE KADEMELİ OLARAK İLERLİYOR”
Konuşmasına Hatay’ın alt yapı ve üst yapı sorunlarına değinerek devam eden Başkan Savaş, “Şunu belirtmek istiyorum yıllarca beklediğiniz altyapı içme suyu, kanalizasyon, isale hattı, Telekom, TEDAŞ ve doğalgaz çalışmaları il genelinde kademeli olarak ilerliyor. Bu çalışmaları bir an evvel bitirip yollarımızı asfaltla buluşturmak istiyoruz. Bu şehir hepimizin, hizmetler biraz tebessüm ve sabır istiyor” dedi.
Konuşmaların ardından okul müdürü Cantaş, Başkan Savaş’a, Mirioğlu ise Başkan Yaman’a katkılarından dolayı plaket takdim ettiler.
BARIŞ ŞİİRİ KATILIMCILARDAN TAM NOT ALDI
Okul öğrencilerinden Ece Güney, Barış şiirini okuyarak izleyenlerden tam not aldı. Okul öğretmenlerinden şair ve ozan Nebih Nafile, kendi şiirleri ve türküleriyle programa renk kattı. Mini konser ve şiir dinletisinin sonunda okul öğrencileri, öğretmenleri ve protokol sahneye davet edildi kep atma töreni gerçekleştirildi.
Başkan Savaş, törenin ardından iki tesisin açılış kurdelesinin kesti ve basketbol ile futbol sahası gezerek çocuklara okul ve spor hayatlarında başarılı bireyler olması yönünde temennilerde bulundu. Program sonunda davetlilere yemek ve tatlı ikramı edildi.IMG_4833IMG_4740

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.