HBB’NİN 3.CÜ HİZMET YILI ÇÖZÜM ORTAĞI MUHTARLARA DEĞERLENDİRİLDİ « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ocak 2021 - 12:10

HBB’NİN 3.CÜ HİZMET YILI ÇÖZÜM ORTAĞI MUHTARLARA DEĞERLENDİRİLDİ

HBB’NİN 3.CÜ HİZMET YILI ÇÖZÜM ORTAĞI MUHTARLARA DEĞERLENDİRİLDİ
Son Güncelleme :

04 Nisan 2017 - 8:48

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın büyükşehir statüsünde tamamladığı üçüncü hizmet yılı dolayısıyla, 15 ilçedeki çözüm ortağı olan muhtarlarla bir araya gelindi. HBB Muhtarlar Dairesi Başkanlığı ve HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programına halkın sesi olarak görevlerini yapan muhtarlara üç yıllık hizmetler anlatıldı.
Anemon Otel’de düzenlenen kahvaltı programına Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. HBB Muhtarlar Dairesi Başkanlığı ve HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ev sahipliğinden gerçekleşen programa Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HBB Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Maden, HATSU Genel Müdürü Mehmet Çaparali, Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, HBB Muhtarlar Dairesi Başkanı Durmuş Yıldırım, HBB Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Gökhan Yıldırım, HBB Özel Kalem Müdürü Necmettin Çolak, HBB Başkan Danışmanı Ömer Faruk Çelebi, HBB Şube Müdürleri ve ilçe muhtarları dernek başkanları ile çok sayıda muhtarlar katılım gösterdi.
“BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE ALTINDAN KALKAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR İŞ YOKTUR”
HBB Muhtarlar Dairesi Başkanı Durmuş Yıldırım büyükşehir belediyesi olarak çalışma süreçleri boyunca yapmış oldukları hizmetleri değinerek, halkın sorunlarının çözülmesi noktasında muhtarların büyük rol oynadığının altını çizdi.
Başkan Yıldırım sözlerinin devamında ; “İlin mahallelere yönelik hizmetlerinin alt yapısını oluştururken bir takım ziyaretler ve denetimlerde bulunduk. Bu ziyaretlerde bizlere ev sahipliği yapan 570 muhtarımızdan mahalleler hakkında bilgiler aldık. Sorunların çözümü noktasında bizlere büyük destek olan bölge temsilcilerimizle saat gözetmeksizin çalışmalar gerçekleştirdik. Ziyaretlerimiz sırasında yılların ihmali ve vatandaşların mağduriyetlerini gözlemleme fırsatı bulurken, muhtarlarımızla istişareler yaptık. Yıllardır hizmetler konusunda halkımızın mağduriyetinin giderilmesi için büyükşehir yasası içerisinde sorunları çözmek adına fikir alışverişlerinde bulunarak faaliyete geçtik. Tüm bu çalışmalar için adım adım ilerlerken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş, bizlerden desteklerini esirgemeyerek önümüzü açtı. Bunca çabamız ve koşturmamız şehrimizin kalkınması içindir. Belediye başkanımızın öncülüğünde birlik ve beraberlik içerisinde sabırla, muhabbetle altından kalkamayacağımız hiçbir iş yoktur.” Dedi.
MUHTARLAR MAHALLENİN SESİ, KULAĞI GÖREVİNDEDİR
Mesleki kariyerinin nasıl başladığının katılımcılarla paylaşan Akdeniz Muhtarlar Federasyon Başkanı ve Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, “2011 yılında Hatay Muhtarlar Derneğini kurmaya baş koydum. Muhtarlarımızın çalışması, azmi ve hırsı bizleri bugünlere taşıdı. Muhtarlar mahallenin sesi, gözü, kulağı görevini üstlenir. Resmi kurumlar ve halk arasında köprü görevi yapar. Tüm bu çalışma prensipleriyle çalışan ve bu işe canı gönülden hizmet veren temsilcilerimize sonsuz şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerinde bulundu.
Başkan Gülcü’nün konuşmasının ardından, Hatay Büyükşehir Belediyesinin üç yıllık hizmet süresinde yapmış oldukları alt yapıdan kültürel faaliyetlere, yol hizmetlerinden ulaşıma, temizlikten çevre düzenlemelerine dair tüm çalışmalar katılımcılara slayt gösterisiyle aktarıldı.
“BAŞKAN SAVAŞ; HATAY’IMIZI GÜÇLÜ YARINLARA, MUHTARLARIMIZLA HAZIRLAYACAĞIZ”
Halka ulaşacak hizmet kanalının muhtarlardan geçtiğini belirterek sözlerine başlayan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, geleceğe güvenle yön vermek için birlikte hareket edilmesinin önemine değindi.
“Sekiz yıllık belediye başkanlığı geçmişimde beş yıl Antakya Belediye Başkanlığı, üç yıl da Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimle sizlerle mesai yapmaktayım. Görevimi icra ederken parti veya insan ayırarak değil ortak paydamız olan vatanımız için çalışmalarımı yapıyorum. Çok nazik ve çetin bir coğrafyada yer alan Hatay’ımız da yaşayan tüm kardeşlerimizle gökkuşağını oluşturuyoruz. İlimizde yaşanılan sıkıntıları öncelikle belediye başkanlarımız, daha sonrasında muhtarlarımızla birlik içinde çözüme kavuşturmak için var gücümüzle çalıştık. Muhtarlarımızın halkımız ile yakınlığı ve bilgi birikimiyle çözüm süreçlerimiz hız kazandı. İlçe belediye başkanlarımız ve muhtarlarımızla beraber şehrin bütünlüğünü geleceğe taşıma harekâtını başlatarak projeler ürettik. Geleceğe güvenle yön veren kıymetli temsilcilerimizle birlikte hareket ederek Hatay’ımızı güçlü yarınlara hazırlayabileceğiz. Hepimiz bu şehrin ve ülkenin asil evlatlarıyız düşünce tarzıyla çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz.” İfadelerinde bulundu.
“ATALARIMIZIN MİRASI OLAN KIYMETLİ TOPRAKLARIMIZI KORUMALIYIZ”
Komşu ülkedeki savaşın ülkemizde yarattığı etkileri dile getiren HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Ecdadımızın bizlere mirası olan kıymetli topraklarımızı koruyarak, sıkıntılı süreci birlik içerisinde atlatmalıyız” dedi.
Konuşmasının devamında Türkiye’nin köklü tarihine değinerek;“ Savaşın gölgesinde altı yılı aşkın bir süredir, bu şehri bütünleme gayretindeyiz. Ülkemize ve bu coğrafyaya zarar vermek için uğraşan güçlere birlik olarak engel olabiliriz. Komşumuzda süren savaştan etkilenmemek mümkün değildi. Yaşanılan kaosun etkilerini ülkemizden silmek için birlik ve bütünlük içerisinde hareket etmeliyiz. Coğrafyamız psikolojik travma ve ardından sosyolojik etkenlerden fazlasıyla etkilendi. Son yıllarda buna ekonomik sıkıntılar eklenince zorlu süreçler bizleri üzdü. Hassas bir coğrafyadayız ve ülkemizin ne kadar kıymetli topraklara sahip olduğunu tüm dünya biliyor. Bizlerde bu bilinç ile hareket ederek atalarımızın mirasını, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtuluş mücadelesini örnek alarak aynı azimle çalışmalarımızı gerçekleştirmeliyiz. Bin bir eziyetlerle, esaretlerden kurtularak kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni koruma görevini yerine getirmek için hep birlikte taşın altına elimizi koymalıyız. Tüm bu mücadelelere önderlik yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını çabaları sayesinde bugünlere gelen şehrimizi koruyarak hak ettiği yerlere getirmeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Hatay benim namusum, Hatay benim şahsi meselemdir, gerekirse Cumhurbaşkanlığını bırakır gider Hatay’da mücadele ederim” sözlerinden de anlayacağımız üzere şehrimizi esaretten kurtarıp bağımsızlığa ulaştıracak kadar sevmiş ve sahiplenmiştir.” açıklamasında bulundu.
Başkan Savaş, sözlerinin sonunda; “İlimizin ücra köşesinde ki köylerde çözüm ortağımız olan muhtarlarımızla, ilçelerimizi kardeş kılmak için mücadele başlattık. Başlatmış olduğumuz bu mücadelemizde Hatay’ımız hep birlikte parti gözetmeksizin bir bütün olmayı başardı ve bundan sonrada bu şekilde devam edecek. Samimiyet, sadakat ve sevgi konusunda sizlere hemhal olmaya çalışıyor, gün geçtikçe daha güçlü takım olma yolunda ilerliyoruz.” İfadelerinde bulundu.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın nisan ortasından sonra ilçe ilçe tüm muhtarları dolaşarak ve sorunların yerinde tespiti için ziyaretler yapacağı belirtildi.
Programın sonunda, ilçe muhtarlar dernek başkanları desteklerinden dolayı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a plaket takdim etti.
Başkan Savaş ise hizmetlerinden dolayı teşekkürünü belirterek, muhtarlara hediye verdi.
17693142_1816730948579171_1437682309_o

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.