HBC’DE HİKMET OTUZBİR GÜVEN TAZELEDİ - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

16 Haziran 2024 - 19:16

HBC’DE HİKMET OTUZBİR GÜVEN TAZELEDİ

HBC’DE HİKMET OTUZBİR GÜVEN TAZELEDİ
Son Güncelleme :

21 Ağustos 2023 - 18:15

Bu Haber 15 kez okunmuştur.
reklam

Deprem Şehitleri İzzet Nazlı ile Burak Milli Unutulmadı

Hatay Basın Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Hikmet Otuzbir yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.
Hatay’da gerçekleştirilen Hatay Basın Cemiyeti’nin (HBC) 1. Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda, 6 Şubat merkezli depremlerde hayatını kaybeden Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabiri İzzet Nazlı’ya sembolik onursal başkanlık, Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Burak Milli’nin de adı toplantı salonuna verildi.
Antakya Millet Bahçesi İstanbul-Hatay Kardeşlik Çarşı’sında kurulan prefabrik cemiyet ofisinde, tek liste ile gidilen olağan kongrede, depremde hayatını kaybeden gazeteciler için Kur’an- Kerim tilaveti okundu, dualar edildi. İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından divan başkanlığını MEMUR-SEN Hatay İl Başkanı İsmail Bayrakdar yaptı. İsmail Bayrakdar’ın konuşmasının ardından oylamaya gidildi.
İZZET NAZLI ONURSAL BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ
Cemiyet ofisindeki toplantı salonuna, eşi ve 5 aylık bebeğiyle beraber hayatını kaybeden AA Muhabiri Burak Milli’nin adı verildi. Cemiyetin kurucu üyesi, depremlerde 2 evladı ve eşiyle hayatını kaybeden İzzet Nazlı’ya ise sembolik onursal başkanlık verildi.
HBC Başkanı Otuzbir, yaptığı konuşmada, buruk ve eksik bir kongre yaşadıklarını söyledi. Ancak depremlerde hayatlarını kaybeden meslektaşlarının ailesinin aralarında bulunduğu için mutlu olduğunu belirten Otuzbir, “İçimiz çok yanıyor ama İzzet kardeşimizin ailesini burada gördüğümüz için çok mutlu olduk. Kendimizdeki o eksikliği bir nebze olsun atabildik. Bu cemiyet var olduğu müddetçe kaybettiğimiz tüm meslektaşlarımızın ailesinin yanlarında olduğumuzu içtenlikle söylüyorum.” dedi.
Kongreye, İzzet Nazlı’nın annesi Fatma, babası Fecir, kardeşi Yusuf ve yengesi Yağmur Çelik Nazlı ile Uluslararası Gazeteciler Cemiyeti Hatay İl Başkanı Ferit Oflazoğlu ve gazeteciler katıldı. Kongrenin ardından yönetim kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.