HESOB VE ATSO’DAN ÇAĞRI; İŞYERLERİ 1 HAFTA KAPANSIN - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

24 Mayıs 2022 - 10:18

HESOB VE ATSO’DAN ÇAĞRI; İŞYERLERİ 1 HAFTA KAPANSIN

HESOB VE ATSO’DAN ÇAĞRI; İŞYERLERİ 1 HAFTA KAPANSIN
Son Güncelleme :

04 Aralık 2020 - 15:05

Bu Haber 7 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Esnaf Odaları Birliği, Hatay ilindeki Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsalar tavsiye kararı alarak 1 hafta boyunca işyerlerin kapatılmasını önerdi.

Ortak yapılan bildiride “Kovid-19 salgını ilimizde ve ülkemizde hızla yayılmış olup vaka sayısı, hasta sayısı ilimizde ciddi boyutlara ulaşmıştır. Salgın sebebiyle ölüm haberleri içimizi acıtmaktadır.

Pozitif vaka artışı sağlık sistemimizi zorlayarak sağlık çalışanlarımızı tehdit etmekte olup, sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesi oldukça zorlaştırmaktadır. Hatay ili son günlerde vaka sayısı bakımında maalesef ilk sırada gelen iller arasına girmiştir.

Sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmak, kendimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla Hatay Esnaf Odaları Birliği ve Birliğe bağlı odalar ile Hatay ilindeki Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsalara olarak iş bu tavsiye kararı alıyoruz.

Gıda üretemi,toptan ve perakende satışı yapan işyerleri hariç olmak üzere 07.12.2020 Pazartesi gününden itibaren 1 hafta boyunca işyerlerimizi kapatıp hem kendimiz hem de çalışanlarımı olarak evimizde izole olunmasını, böylelikle sosyal hareketliğin azaltılması tüm esnaf ve tacirlerimize tavsiye ediyoruz.

Böylelikle salgınla mücadele sürecine hep beraber katkı vermiş olacağız. Önce sağlık Önce yaşam” denildi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.