HGC BAŞKANI ABDULLAH TEMİZYÜREK: ATATÜRK MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

15 Ağustos 2022 - 07:25

HGC BAŞKANI ABDULLAH TEMİZYÜREK: ATATÜRK MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR

HGC BAŞKANI ABDULLAH TEMİZYÜREK: ATATÜRK MİLLETİMİZİN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTUR
Son Güncelleme :

10 Kasım 2021 - 10:37

Bu Haber 18 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Abdullah Temizyürek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 83. Yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayınladı.
Temizyürek yayınladığı mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu Lideri, Türk milletinin kurtuluş simgesi, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete irtihalinin üzerinden 83 uzun yıl geçmiştir. Geride kalan bunca zamana rağmen, milletimizin aziz hatırasına yönelik hürmet ve özlemi hiç azalmamış, bilakis eserlerine, fikirlerine ve kutlu mirasına duyulan sevgi ve sadakat istikrarlı şekilde artmıştır. Şu sözü bu kapsamdaki çarpıcı gerçeğin itiraf ve ifadesi niteliğindedir: “Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.”
Atatürk, az zamanda çok ve büyük işler yapmış, nitekim bu işlerin en büyüğü de temeli Türk kahramanlığı ve yüksek Türk kültürü olan Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. Büyük bir kumandan olduğu kadar muktedir bir siyasetçi, mahir bir diplomasi ustası, müstesna bir devlet adamı olarak milletimizin gönlünde taht kurmuştur.
İlkeleriyle, ülküleriyle, ülke sevgisiyle sembolleşen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin göz nuru, nabız atışı, kahramanlık sedası olarak hayranlıkla anılacak, her zaman da öncü, önder ve örnek vasfını muhafaza edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Atatürk’ü vefatının 83’üncü yıldönümünde rahmetle, minnetle ve saygıyla yad ediyorum.” Dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.