İdlib kırsalındaki öğrencilere destek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:36

İdlib kırsalındaki öğrencilere destek

İdlib kırsalındaki öğrencilere destek
Son Güncelleme :

23 Şubat 2018 - 8:35

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’deki savaş mağduru öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarını gidermek amacıyla İstanbul Bilim Koleji tarafından temin edilen kırtasiye malzemeleri, İHH İnsani Yardım Vakfınca desteklenen İdlib’in Hafsarce bölgesindeki okulda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.
Sosyal farkındalık projesi kapsamında İstanbul Bilim Koleji öğrenci ve velileri tarafından temin edilen kırtasiye malzemeleri, İdlib’in Hafsarce bölgesindeki okulda eğitim gören 500 savaş mağduru öğrenciye verildi. İnsan Hak ve Hürriyetleri(İHH), Suriye Çalışmaları Eğitim Sorumlusu Mustafa Çağlı, İdlib’in Hafsarce bölgesindeki okulda eğitim gören 500 öğrenciye İstanbul Bilim Koleji öğrenci ve velileri tarafından gönderilen kırtasiye malzemelerinin dağıtımlarını gerçekleştirdiklerini söyledi.
Çağlı, öğrenci ve velilerin örnek bir davranış sergilediklerini belirterek, “İdlib’in birçok bölgesinde eğitim alanında ciddi eksiklikler bulunuyor. Türkiye’nin çeşitli kentlerinde böylesine farkındalıkların oluştuğunu görmek bizleri mutlu ediyor. İstanbul Bilim Koleji öğrenci ve velileri örnek bir davranış sergileyerek savaş mağduru çocuklara destek oldu. Toplanan nakdi yardımlar ise Hafsarce okulunda gönüllü olarak eğitim veren öğretmenlere ulaştırıldı. Dağıtımlara katılan okul yetkilileri Celal Aydın ve Mustafa Kara’ya da teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.