İdlib Sağlık Müdürü’nden Devlet Hastanesine Teşekkür Plaketi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:38

İdlib Sağlık Müdürü’nden Devlet Hastanesine Teşekkür Plaketi

İdlib Sağlık Müdürü’nden Devlet Hastanesine Teşekkür Plaketi
Son Güncelleme :

27 Ekim 2016 - 18:46

Bu Haber 17 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin İdlib İli Sağlık Müdürü Dr. Munzer El Halil, Suriyeli hastalara tedavileri konusunda destek veren Reyhanlı Devlet Hastanesi Baştabip ve yardımcılarına plaketle teşekkür etti.
İdlib Sağlık Müdürü El Halil, beraberinde Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği Müdürü Dr. Mohammad Mansor Alatrash, İdlib Sağlık Müdürlüğü Halkla İlişkiler sorumlusu Abdurrahman Berri ile Reyhanlı Devlet Hastanesi Baştabibi Opr. Dr. Mehmet Veli Demirtok, Mali ve İdari İşler Müdürü Mehmet Tolan, Sağlık Hizmetleri Müdürü Nejla Demircioğlu, Dr. Mehmet Çolakoğlu’nu ziyaret etti.
Bölgelerindeki sağlık hizmetlerindeki yetersizlik nedeniyle Suriye’den getirilen yaralı veya acil durumdaki çeşitli hastaların tedavilerinin yapılmasında ve sağlıklarına kavuşmalarında gösterilen destekten dolayı Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne teşekkür ziyaretinde bulunduklarını söyleyen İdlib Sağlık Müdürü Dr. Munzer El Halil, İdlib’te müdürlüğe bağlı 40 hastane, 98 sağlık ocağı ve acil hizmet gören 5 merkezde toplam 500 doktorun görev aldığını belirtti. El Halil, “Bölgemizde, ayda ortalama 30 bin hastanın muayene ve tedavisini yapıyoruz. Bunun yanında imkanlarımız ölçüsünde 8500 hastanın ameliyatını gerçekleştiriyoruz. Kendi imkanlarımızla tedavilerini yapamadığımız acil hastaları da Türkiye’ye sevk ediyoruz. Bu güne kadar hastalarımızın Türkiye’de sağlıklarına kavuşmasında yardım ve desteklerini esirgemeyen başta Reyhanlı Devlet Hastanesi olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Reyhanlı Devlet Hastanesi Baştabibi Opr. Dr. Demirtok ise Suriye’den gelen hastaların tedavilerinin en iyi şekilde yapılmasına özen gösterdiklerini söyledi.
(Haber Merkezi)
dsc_0014

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.