İdlib’te 100 umut evi ailelere teslim edildi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Temmuz 2021 - 22:23

İdlib’te 100 umut evi ailelere teslim edildi

İdlib’te 100 umut evi ailelere teslim edildi
Son Güncelleme :

14 Aralık 2020 - 17:12

Bu Haber 12 kez okunmuştur.
reklam

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ve Umuda Koşanlar Derneği işbirliği ile, Suriye’nin kuzeybatısındaki İdlib kentinde inşası tamamlanan 100 briket evi ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.
TDV ve Umuda Koşanlar Derneği, Suriye’de rejimi ve destekçilerinin saldırıları nedeniyle evlerinden olan ve çadırlarda yaşamla mücadelesi veren Suriyeliler için İdlib kentinde inşası tamamlana briket evlerin teslimi nedeniyle bir tören düzenledi. Yapılan teslim töreninden sonra da bölgede ihtiyaç sahibi 250 aileye başta gıda, temizlik paketi, soba ve yakıt yardımı gerçekleştirildi. Umuda Koşanlar Derneği ile bölgede birçok çalışma yürüttüklerini belirten TDV Suriye Saha Sorumlusu İsmail Yiğit, bu çalışmalardan birinin de briket evler çalışması olduğunu söyleyerek, dernek yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde 100 Umut Evinin ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildiğini kaydetti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.