İHH İdlib’teki Yetimlere Sahip Çıkıyor « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

9 Aralık 2021 - 16:03

İHH İdlib’teki Yetimlere Sahip Çıkıyor

İHH İdlib’teki Yetimlere Sahip Çıkıyor
Son Güncelleme :

24 Kasım 2017 - 8:31

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfı, ‘Yetim Sponsorluk Sistemi’ kapsamında Suriye’nin İdlib merkez ve kırsalında 3 bin 200 yetime nakit desteği verdi.
Suriye’de yetim sayısının her geçen gün arttığını söyleyen İHH Suriye Çalışmaları Yetim Birimi Sorumlusu Regaip Erdoğan, “Suriye’deki iç savaş nedeniyle yüzbinlerce çocuk yetim kaldı. Bu çocukların birçoğu korunaksız durumdalar. Bu nedenle Vakfımız tarafından yürütülen ‘’Yetim Sponsorluk Sistemi’’ kapsamında Suriye’deki yetimlere sahip çıkıyoruz. Son olarak İdlib merkez ve kırsalında düzenli olarak desteklediğimiz 3 bin 200 yetim çocuğumuza nakdi yardım ulaştırdık. Yetim ailelerine ulaştırdığımız nakdi yardımlar hayırseverlerin sponsorluk sistemimiz kapsamında Vakfımıza her ay teslim ettiği bağışlardır.” diye konuştu.
Kış ayının gelmesiyle birlikte yetimleri daha zor günlerin beklediğini ifade eden Erdoğan, “Kışın gelmesiyle kamplarda yaşam oldukça zorlaştı. Yetimlerin bu zorlu kış günlerini daha sıcak geçirmeleri için yardımlarımızı sürdüreceğiz. Suriye içerisinde yetim çocukların güvenli ve sağlıklı ortamlarda yetişerek geleceğe umutla bakabilen, faydalı bireyler olarak yetişmelerini umut ediyoruz.” dedi.
IMG_8943
REGAİP ERDOĞAN

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.