İHH Lojistik Merkezi’ndeki Yangın Söndürüldü « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 23:18

İHH Lojistik Merkezi’ndeki Yangın Söndürüldü

İHH Lojistik Merkezi’ndeki Yangın Söndürüldü
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2015 - 11:49

Bu Haber 24 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı’na (İHH) ait lojistik merkezinde dün gece saat 22.30 sıralarında çıkan yangın tamamen söndürüldü.
Mustafa Kemal Mahallesi’nde bulunan lojistik merkezinde dün gece elektrik kablosunun kopması sonucu çıktığı bildirilen yangın kısa zamanda büyüdü. Yangında, lojistik merkezindeki ekmek fırını ile deposu tamamen yanarken, can kaybı ve yaralanma olmadığı belirtildi. Ekmek fırını ve deposuna yakın noktada LPG bulunan tankın, ekiplerin müdahalesi ile alev almaması mutlak bir faciayı da önledi. Yangına Hatay Büyükşehir Belediye itfaiye, UMKE-AFAD, bir helikopter, Hatay orman işletmesi olmak üzere 25 araçlık ekiple yapılan müdahalede sabaha karşı yangın tamamen kontrol altına alındı. Soğutma çalışması devam ederken, LPG tankının boşaltıldığı da ifade edildi. Bu arada yangınla ilgili açıklamanın ise İHH Genel Merkezi tarafından yapılacağı belirtildi.
Reyhanlı’da bulunan İHH’nın lojistik merkezindeki fırından günde 170 bin ekmek üretilip, Suriye tarafındaki çadır kampları ile birçok şehir ve köylerde yaşayan Suriyelilere gönderiliyordu.
DSC_0917DSC_0921DSC_0923DSC_0914

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.