İHH, Suriyeli yetimlere sahip çıktı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:23

İHH, Suriyeli yetimlere sahip çıktı

İHH, Suriyeli yetimlere sahip çıktı
Son Güncelleme :

30 Mart 2017 - 18:18

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Yoğun süren insani diplomasi çalışmaları sonucu İHH aracılığıyla muhasara altındaki Halep ve Humus’tan kurtarılan yetim çocuklar Suriye’nin İdlip bölgesindeki Rahmet yetim köyüne yerleştirildi.
İHH, savaş mağdurlarının kısmen daha güvenli bölgelerde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çeşitli projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.
Son olarak Suriye’nin Humus ve Halep bölgelerinden tahliye edilen yetim ve ailelerinin bulunduğu 35 kişi, İHH-Katar RAF işbirliğiyle İdlip’te kurulan Rahmet yetim köyüne yerleştirildi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, Suriye’nin İdlib bölgesinde İHH-Katar RAF işbirliğiyle yapımı tamamlanan köyde ticaret merkezlerinin yanı sıra okul, çocuk parkı ve mescit gibi sosyal alanlar yer aldığını söyledi. Karacaoğlu, “Köye yerleştirilen yetimler aileleri ile birlikte bundan sonra betonarme evlerde yaşamlarını sürdürecek. Bu şekilde yetimlerin barınma ihtiyaçlarını karşılayan İHH, aynı zamanda gıda, eğitim ve sağlık gibi yardımlarla çalışmalarına devam edecek”dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.