İHH’dan 10 bin yetime ramazan çocuk paketi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 07:28

İHH’dan 10 bin yetime ramazan çocuk paketi

İHH’dan 10 bin yetime ramazan çocuk paketi
Son Güncelleme :

16 Haziran 2017 - 11:22

Bu Haber 3 kez okunmuştur.
reklam

İHH, Suriyeli yetim çocuklara bisküvi, gofret, kek, çikolata, kraker, şeker, çocuk dergisi ve boya kalemlerinin bulunduğu 10 bin adet “ramazan çocuk paketi” dağıttı.
Ramazan ayı içerisinde Suriye çalışmaları kapsamında her gün on binlerce savaş mağdurunun yaralarını sardıklarını belirten İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, yetim çocukların yüzlerini güldürmeye devam ettiklerini söyledi.
İHH’nın Suriye’deki yetim çalışmalarına değinen Tosun, şunları kaydetti:
‘’ Yetim hamiliği sistemiyle Suriyeli yetimlere sahip çıkmaya devam ediyoruz. Her ay düzenli olarak eğitim, sağlık ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Suriye içerisinde ve Türkiye’de bulunan merkezlerimizle onlara savaşın izlerini unutturmaya çalışıyoruz. Bunun yanında hayata geçirmiş olduğumuz çeşitli projelerle de yetimlerimizin yüzlerini güldürmeye çalışıyoruz.’’ dedi.
Ramazan ayının gelmesiyle her yıl olduğu gibi yine Suriyeli yetimlere ‘’ramazan çocuk paketi’’ dağıttıklarını belirten Tosun, ‘’Ramazan çalışmalarımız kapsamında son olarak ülkelerinde yaşanan iç savaş nedeniyle babalarını kaybeden 10 bin Suriyeli yetim yavrumuza ‘’ramazan çocuk paketi’’ ulaştırdık. Paketlerin içerisinde bulunan, 2 diş fırçası ve macunu, bisküvi, çikolatalı gofret, kek, çikolata, kraker, bayramlık şeker, çocuk dergisi ve boya kalemleri Suriyeli yetimlere dağıtarak onların sevinçlerine ortak olduk.’’ diye konuştu.
Tosun, ramazan çocuk paketlerinin içerisinde ayrıca, yetimlerin ramazan ayının manevi ikliminden istifade edebilmeleri için hazırlanan “Esma-ül Hüsna Ansiklopedisi” de yer aldığını sözlerine ekledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.