İHH’dan Halep Kırsalına İnsani Yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

17 Haziran 2021 - 09:08

İHH’dan Halep Kırsalına İnsani Yardım

İHH’dan Halep Kırsalına İnsani Yardım
Son Güncelleme :

25 Aralık 2018 - 9:22

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfınca, Suriye’nin Halep ilinin güney kırsalındaki Kesebe kampında yaşayan yetim ailelerine 100 adet gıda kolisi dağıtıldı.
Suriye’nin Halep ilinin güney kırsalındaki Kesebe kampında yaşayan yetim ailelerine İHH İnsani Yardım Vakfınca 100 adet gıda kolisi dağıtımı yapıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Hatay Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, kış mevsiminin çok soğuk geçmesi nedeniyle Suriye içerisindeki kamplarda hayatın daha da zorlaştığını söyledi.
Tosun, Suriye’nin Halep ilinin güney kırsalındaki Kesebe kampında gıda dağıtımı yaptıklarını belirterek, “Kış mevsiminin gelmesiyle Suriye içerisinde derme-çatma kamplarda barınan aileler için yaşam daha da zorlaştı. Isınma ve diğer çadır gereçlerinin yanı sıra özellikle yetim ailelerinin gıda ihtiyacı bulunuyor. Yardımlarla hayatlarını devam ettirmeye çalışan Halep’in güney kırsalındaki Kesebe kampında yaşayan yetim ailelerine bu nedenle 100 adet gıda kolisi dağıtımı yaptık.” dedi.
Gıda kolilerinin hayırseverlerin destekleri ile oluşturulduğunu ifade eden Tosun, “Suriye içerisinde dağıttığımız gıda kolileri hayırseverlerin destekleri ile oluşturuluyor. Gıda kolilerimizin içerisinde un, kuru bakliyat, kahvaltılık besinler, sıvı yağ, çay, toz şeker, salça ve konserve çeşitleri bulunuyor. Gıda kolileri tamamen bölgesel ihtiyaçları dikkate alarak hazırlanıyor ve savaş mağduru ailelere ulaştırılıyor.’’ diye konuştu.
İHH, iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana Suriye içerisinde insani yardım alanında faaliyetler yürütüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.