İHH’dan İdlib’teki yetim ailelerine gıda yardımı « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 09:50

İHH’dan İdlib’teki yetim ailelerine gıda yardımı

İHH’dan İdlib’teki yetim ailelerine gıda yardımı
Son Güncelleme :

23 Ekim 2018 - 8:56

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib kenti kırsalındaki kamplarda ve enkaz bölgelerinde yaşayan bin 500 yetim ailesine kuru bakliyat içerikli gıda paketi dağıtıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, Suriye’nin Türkiye sınırına yakın güvenli bölge olan İdlib kentindeki yetim ailelerinin ihtiyaçlarını gidermeye devam ettiklerini söyledi. İdlib’te bulunan çadır kent ve enkaz bölgelerinde yaşamlarını sürdüren yetim ailelerine yardım çalışmalarının devam ettiğini belirten Tosun, ”Suriye’nin İdlib kenti kırsalında savaşın yetim bıraktığı on binlerce çocuk bulunuyor. Bu çocuklar anneleriyle veya hayatta kalan aile büyükleriyle yaşamaya devam ediyorlar. İHH olarak bizde yetim ailelerinin ihtiyaçlarını gidermeye devam ediyoruz’’ dedi.
Kış mevsiminin gelmesiyle yetim ailelerinin zor günler geçireceklerini ifade eden Selim Tosun şunları söyledi;
“Suriye içerisinde savaşın yetim bıraktığı çocukları ve ihtiyaç sahibi durumda olan ailelerini yalnız bırakmıyoruz. Her ay düzenli olarak yaptığımız nakdi yardımın yanı sıra ayni yardımlarla da ailelerin geçimlerine destek oluyoruz. Bu kapsamda içerisinde 8 kilo kuru bakliyat bulunan bin 500 adet gıda paketini yetim ailelerine dağıttık. Kış mevsiminin gelmesiyle yetim aileleri daha zor günler geçirecek. Bu nedenle yardımlarımızı sürdüreceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.