İHH’dan ramazan ayında 1 milyon Suriyeliye yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 01:47

İHH’dan ramazan ayında 1 milyon Suriyeliye yardım

İHH’dan ramazan ayında 1 milyon Suriyeliye yardım
Son Güncelleme :

30 Mayıs 2017 - 12:21

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Kuruluşunun 25. yılında ramazan çalışmalarına “Sizi bekliyorlar” sloganıyla başlayan İHH, Türkiye’nin 81 ili ile 104 ülke ve bölgede ihtiyaç sahiplerine ramazan yardımı, ayrıca 27 ülkedeki 130 bin kişiye hayırseverlerin fitre, fidye ve zekatını ulaştıracak.
İHH Suriye Çalışmaları Basın Danışmanı Selim Tosun, yurt içi ve yurt dışında 300 bin adet kumanya paketi dağıtarak 2,5 milyon ihtiyaç sahibine ulaşacaklarını söyledi. Bu arada hayırseverlerin kişi başına 10 lira katkıda bulunarak oluşturabileceği iftar sofralarından 2 milyondan fazla kişinin yararlanacağını belirtti. İç savaşın 7. ramazanında Suriye özelinde 1 milyon kişiye ramazan yardımı götürmeyi hedeflediklerini söyleyen Tosun şöyle dedi;
“İHH olarak bu yılda Suriye’nin birçok bölgesinde iftar sofraları kurarak iyilik kervanlarının Suriye’nin farklı yerlerindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için yoğun bir çalışma sürecine girdik. Yardımlar başta saldırı ve mahrumiyet bölgelerindeki mazlum, dul ve yetimlere ulaşacak. Suriye’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi, hijyen paketleri, iftarlık kumanya paketi ve ekmek gibi yardım malzemelerinin yanı sıra birçok noktada her gün iftar sofraları kurularak iftar etmeleri sağlanacak. Ayrıca, enkazlar altında ve çadır kentlerde oruç tutacak olan mazlumların iftar sofralarının tebessümle geçmesine vesile olacağız.”
İNSANİ YARDIM KORİDORU AÇILACAK
Bazı saldırı ve kuşatma altındaki bölgelere de ramazan ayında insani yardım koridoru açmayı planladıklarını ifade eden Tosun, İHH olarak savaşın ortasında en önemli ihtiyaçlarını temin edemeyen insanlara umut olacaklarını, iyilik kervanına katkıda bulunmak isteyen hayırseverler zekatlarını, fitrelerini, kumanyalarını, bayramlık ve hediye paketlerini Suriyeli mazlumlara ulaştıracaklarını söyledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.