İHH’dan Suriye’deki yetimlere iftar yemeği « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

27 Kasım 2021 - 03:44

İHH’dan Suriye’deki yetimlere iftar yemeği

İHH’dan Suriye’deki yetimlere iftar yemeği
Son Güncelleme :

12 Haziran 2017 - 18:07

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Ramazan çalışmaları kapsamında Suriye’nin çeşitli bölgelerinde kurulan mutfak ve aşevlerinden her gün 10 bini aşkın yetim çocuk istifade ediyor.
Hazırlanan yemekler iftara yakın saatlerde Suriyeli yetimlere dağıtılıyor.
Suriye’deki mazlumlara Ramazan ayı boyunca iftar vereceklerini belirten İHH Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Suriyeli yetimlere korunak olmaya devam ettiklerini söyledi.
Ramazan ayında Suriye’nin birçok bölgesine yardım götürdüklerine değinen Tosun, “Ramazan ayı ile birlikte Suriye’de her geçen gün daha fazla insana ulaşıyoruz. Özellikle içinde bulunduğumuz süreçte birçok ihtiyaç malzemesini temin edemeyen insanlar iftar yapamayacaklardı. Bu nedenle Suriye’nin belli noktalarında kurduğumuz mutfaklarımızda üretilen yemekler sayesinde önemli bir ihtiyacı gidermiş oluyoruz” dedi.
Ramazan ayında her gün 10 bini aşkın Suriyeli yetime iftar yemeği verdiklerini belirten Tosun, “Suriyeli yetimlerimizin damak tatlarına uygun yemekler hazırlayarak iftarlarını yaptırıyoruz. Bu sayede damak tatlarına uymayan bir şeyi açlık nedeniyle yemek zorunda kalmıyorlar” diye konuştu.
Tosun, yetim çocukların yanı sıra Suriye’nin birçok noktasında kurdukları mobil aşevleri ve mutfaklarda iftar için her gün on binlerce insana sıcak yemek dağıtmaya devam ettiklerini de sözlerine ekledi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.