İHH’dan Suriyeli mülteci ailelere yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Şubat 2021 - 08:10

İHH’dan Suriyeli mülteci ailelere yardım

İHH’dan Suriyeli mülteci ailelere yardım
Son Güncelleme :

17 Temmuz 2018 - 9:10

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’de devam eden iç savaş nedeniyle Türkiye’ye iltica etmek zorunda kalan savaş mağduru ailelere İHH İnsani Yardım Vakfı ve Güney Afrika merkezli Jamiatul Ulama KZN kurumu tarafından buzdolabı ve gıda yardımı yapıldı.
Ülkelerindeki yoğun hava saldırıları ve çatışmalar nedeniyle Hatay’ın ilçe ve köylerine sığınmak zorunda kalan Suriyeli savaş mağduru ailelere destek olduklarını söyleyen İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, ‘’Suriye’de sivil yerleşim yerlerine yönelik yapılan hava saldırıları ve zaman zaman meydana gelen çatışmalar ailelerin Türkiye’ye göç etmesine neden oluyor. Bu şekilde Hatay’ın çeşitli ilçe ve köylerine sığınan ailelere vakfımız ve Jamiatul Ulama KZN kurumunun ortak çalışması ile çeşitli yardım malzemeleri ulaştırdık.’’ dedi.
Tosun, dağıtımlardan yaklaşık 250 ailenin faydalandığını belirterek, “Hatay’ın Reyhanlı, Altınözü, Kırıkhan ve Yayladağı ilçelerinde yapmış olduğumuz dağıtımlardan yaklaşık 250 Suriyeli aile faydalandı. Bu çalışma kapsamında 250 adet gıda kolisi ve 250 adet çocuk paketi dağıttık. Yine 100 aileye de buzdolabı yardımında bulunduk. Bu çalışmamızda bize destek olan Güney Afrika merkezli Jamiatul Ulama KZN kurumuna teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.