İHH’dan Suriyeli Yetim Ailelerine Destek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

19 Ekim 2021 - 02:44

İHH’dan Suriyeli Yetim Ailelerine Destek

İHH’dan Suriyeli Yetim Ailelerine Destek
Son Güncelleme :

07 Kasım 2017 - 8:31

Bu Haber 9 kez okunmuştur.
reklam

Suriye’nin İdlib kentine bağlı Maaret el Numan ilçesinde yaşayan yetim ailelerine İHH İnsani Yardım Vakfınca 60 adet koyun teslim edildi. Yetim aileleri böylelikle koyunlardan elde edilen sütlerin satışını yaparak geçimlerini sağlayabilecek.
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca Suriye’nin İdlib kentine bağlı Maaret el Numan ilçesinde yaşayan 30 yetim ailesine geçimlerini sağlayabilmeleri için 60 adet koyun teslim edildi.
İHH Suriye Çalışmaları Medya Sorumlusu Selim Tosun, yaptığı açıklamada, Suriye’deki yetim ailelerine gıda, barınma ve eğitim desteği vermenin yanı sıra geçimlerini sağlayabilecekleri alanlar da oluşturduklarını söyledi.
Suriye’deki iç savaşın yüz binlerce çocuğu yetim bıraktığını hatırlatan Tosun, “Suriye’de 7 yıldır devam eden mevcut durum yüz binlerce çocuğun yetim kalmasına neden oldu. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak Suriyeli yetimlere ilk günden bu yana sahip çıkıyoruz. Maddi ve manevi desteklerle hayata tutunmalarını sağlıyoruz. Son olarak İdlib’e bağlı Maaret el Numan ilçesindeki 30 yetim ailesine 60 adet koyun teslim ettik. Bu sayede koyunlardan elde ettikleri sütün satışını yaparak geçimlerini sağlayabilecekler.’’ dedi.
Yetim ailelerinin koyun desteği sayesinde daha rahat bir yaşam süreceğine inandıklarını söyleyen Tosun, “Her yetim ailesine 2 adet koyun teslim ettik. Yetim ailelerinin sütleri toplu olarak satabileceği bir alanda açtık. Aynı zamanda bu koyunların birçoğu yakında kuzulayacak. Bundan sonrası için ise daha uygun bir gelir sağlayacaklar. Böylelikle yetimler ve anneleri kimseye muhtaç olmadan kendi ayakları üstünde durabilecekler. Bu projemizi Suriye genelinde yaygınlaştırmak istiyoruz.” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.