İHH’dan Suriyelilere hayır mağazaları « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Eylül 2021 - 12:01

İHH’dan Suriyelilere hayır mağazaları

İHH’dan Suriyelilere hayır mağazaları
Son Güncelleme :

26 Mayıs 2017 - 11:30

Bu Haber 14 kez okunmuştur.
reklam

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Suriyeli ailelerin kişisel ihtiyaçlarını temin edebilecekleri hayır mağazalarını hizmete açtı.
İdlib’te açılışı gerçekleştirilen mağazada süper market, giyim, ayakkabı, oyuncak ve sosyal etkinlik gibi hizmetlerin verileceği alanlar bulunuyor. Suriye’de mevcut duruma tam teşekküllü bir alışveriş merkezini andıran hayır mağazaları 1 yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelere hizmet verecek.
İHH Suriye Çalışmaları Koordinatörü Erhan Yemelek yaptığı açıklamada, “Suriye’de 6 yılı aşkın bir süredir savaş devam ediyor. Bu nedenle birçok insan kişisel ihtiyaçlarını gideremiyorlar. İnsanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına İdlib kırsalında bir hayır mağazası kurmaya karar verdik. Bu mağaza içerisinde kadın ve çocukların birçok ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri çeşitli alanlar bulunuyor. İHH olarak 1 yıl boyunca hayır mağazalarını ücretsiz bir şekilde işleteceğiz” dedi.
Mağazalardan alışveriş yapacak ihtiyaç sahibi ailelerin öncelikle tespit komisyonu tarafından incelendiğini vurgulayan Yemelek, “Bu mağazadan faydalanabilecek ailelerin öncelikle gerçekten ihtiyaç sahibi olduklarını tespit ediyoruz. Sonrasında ise onlara bir alışveriş kotası belirliyoruz. Bu sayede diledikleri üründen kontrollü bir biçimde temin edebiliyorlar” diye konuştu.
Yemelek, son olarak saldırıların yoğun olduğu bölgelerdeki ailelerinde hayır mağazalarına ulaşımını sağlayarak ihtiyaçlarını karşılamak istediklerini belirtti.
2

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.