İHH’DAN SURİYE’YE 1325 TON UN « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:31

İHH’DAN SURİYE’YE 1325 TON UN

İHH’DAN SURİYE’YE 1325 TON UN
Son Güncelleme :

01 Nisan 2016 - 17:10

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

İnsan hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım vakfı(İHH), Katar Raf Hayır Kurumu işbirliği ile Suriye’ye 1325 ton un gönderdi.
İHH’nın Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde bulunan lojistik merkezinde düzenlenen törende konuşan İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede “Bu süreç içerisinde özellikle Suriye’deki mazlum halkın yanında bulunan Katar Raf Hayır Kurumuna Suriyeliler ve İHH adına teşekkür ediyorum. Bu gün 53 TIR yardım çalışmamızı Suriye’ye göndermek üzere buluştuk” dedi.
Sadece yardım TIR’ları ve orada bulunan insanların gıda ve barınma ihtiyaçları dışında aynı zamanda sosyal anlamda yetimlere yönelik çalışmaları olduğunu ifade eden Dede, desteklerinden dolayı Katar Raf Hayır Kurumuna teşekkür ederek şöyle konuştu;
“Yapılmakta olan ve 1000 yetim çocuğun barınacağı yetimhanede çocuklar yetişecek ve Suriye’nin geleceğine yönelik güzel ve örnek bir projeyi beraber hayata geçirmiş olacağız. Bunun yanında ihtiyaçlar devam ediyor. Önümüzdeki aylar içerisinde Katar’dan ayrı yardımların gelmesi için çalışmalarımız devam ediyor.”
Katar Raf Hayır Kurumu Genel Başkanı Ayid Al Kahtani, İHH’nın desteği için teşekkür ederek Suriye halkına yardımlarının süreceğini söyledi.
Bu arada toplam 53 TIR’dan oluşan 1325 ton un Suriye’nin Halep, İdlib, Hama ve Humus ile çevredeki yerleşim alanların ekmek yapımında kullanılmak üzere halka ve fırınlara dağıtılacak. TIR’lardan 30’u bu gün Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan çıkış yaptı, kalan TIR’lar ise bu hafta içerisinde çıkış yapacak.
DSC_0647DSC_0663DSC_0651DSC_0657

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.