İhh’dan Suriye’ye 66 Tırlık Yardım Konvoyu « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 20:00

İhh’dan Suriye’ye 66 Tırlık Yardım Konvoyu

İhh’dan Suriye’ye 66 Tırlık Yardım Konvoyu
Son Güncelleme :

03 Mart 2017 - 8:00

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH), Suudi Arabistan Kral Selman Vakfı işbirliği ile iç savaşın sürdüğü Suriye’ye 66 tırdan oluşan insani yardım malzemesi gönderdi.
Reyhanlı ilçesindeki İHH’nın Suriye Çalışmaları Lojistik Merkezi’nde yardım malzemeleri için tören düzenlendi. Törende konuşan İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede, Suriye’de yaşanan acılarda halka bir nebze fayda sağlayabilmek ve yardımda bulunabilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Suudi Arabistan Kral Selman Vakfı ile birlikte içerisinde kışlık, hijyen paketi, bebek paketi, mutfak malzemesi, 550 adet gaz sobası, 9 bin 200 adet battaniyeden oluşan insani yardım malzemesi yüklü 66’ı tır gönderdiklerini belirten İHH Genel Sekreteri Yavuz Dede, “Baştan bu yana yardımlarını esirgemeyen Kral Selman Vakfı yetkililerine teşekkür ediyoruz. İnşallah bundan sonra Suriyelilere yardım konusunda çok daha güzel projeler gerçekleştirerek çalışmalarımız devam edecektir. Umut ederiz ki bu savaş bir an önce bitsin Suriyeli kardeşlerimiz huzura ve güvene kavuşsunlar. Süre içerisinde bizler de kardeşlik adına elimizden geldiğince çalışmalarımızı arttırarak sürdüreceğiz. Onların acılarını paylaşarak ve yalnızlıklarını hissettirmeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Törene katılan Kral Selman Vakfı Sağlık Birimi Koordinatörü Süleyman Şıreyyağ, konuşmasında Suriye’deki iç savaşın sona ermesini ve halkın huzur ve güven içerisinde yaşamasını arzu ettiklerini belirterek, vakıf olarak yardımlarının devam edeceğini söyledi.
Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan gönderilen malzemeler İdlib merkez ve çadır kentler ile Halep, Hama, Lazkiye kırsalında halka dağıtılacak.
Törene İHH ve Kral Selman Vakfı yetkilileri de katıldı.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.