İHH’dan Suriye’ye 70 TIR yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 22:41

İHH’dan Suriye’ye 70 TIR yardım

İHH’dan Suriye’ye  70 TIR yardım
Son Güncelleme :

25 Aralık 2015 - 10:57

Bu Haber 16 kez okunmuştur.
reklam

İHH İnsani Yardım Vakfı bu hafta içinde 70 tır insani yardımı Suriye’nin çeşitli bölgelerinde dağıtmak üzere sınır kapılarından gönderdi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye Çalışmaları Hatay Ofisi Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, yaptığı açıklamada, Suriye’de son elde edilen bilgilere göre 380 binden fazla sivil hayatını kaybetti. 1 milyona yakın yaralı bulunuyor. Hayatını kaybedenlerin 20 binden fazlası ise çocuk.
Ayrıca Esed güçlerinin hapishanelerde tuttuğu veya işkence ile hayatını kaybedenlerin ise sayısı bilinmiyor. Sivillere yönelik saldırılar arttıkça ihtiyaçlarda artıyor dedi.
Karacaoğlu, Suriye olayları başladığı günden beri gıda, sağlık, eğitim, barınma gibi bir çok alanda insani yardım çalışmalarına devam eden İHH son haftalarda bağışçılarının desteği ile yardım faaliyetlerini artırdığını söyledi.
İHH Suriye Çalışmaları Reyhanlı Lojistik ve Koordine merkezi ile Kilis ofisinden içerisinde yardımların Suriye’ye gönderildiğini anlatan Karacaoğlu, “1000 ton un, 120 ton patates, ve 10 binin üzerinde battaniye, su ve muhtelif yardımların bulunduğu 70 TIR son günlerde saldırıların yoğun olarak sürdüğü Bayırbucak Türkmen bölgesi ve Halep, İdlip, Hama, Humus’da bulunan ihtiyaç sahibi halka ulaştırılacağı” belirtti.
(Haber Merkezi)
PA4B0586PA4B0604

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.