İHH’dan Suriye’ye Günde 20 Bin Ekmek « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Eylül 2021 - 15:08

İHH’dan Suriye’ye Günde 20 Bin Ekmek

İHH’dan Suriye’ye Günde 20 Bin Ekmek
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2015 - 16:04

Bu Haber 5 kez okunmuştur.
reklam

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki İHH lojistik merkezindeki mobil fırınından günde 20 bin ekmek Suriye halkına ulaştırılıyor.
İHH İnsani Yardım Vakfı lojistik merkezindeki fırının yanmasından sonra kurulan mobil fırında çalışmalar sürerken, İHH Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, mobil fırında günde 20 bin ekmek üretimi yapıldığını bildirdi. Ekmekler ise Türkiye sınırına yakın yerlerdeki çadır kentler ile iç kesimlerdeki güvenli bölgelere gönderiliyor. Basın Danışmanı Burak Karacaoğlu, rejiminin kontrolündeki bölgelere ulaşmanın zor olduğunu, halkın ise ekmek ve temel gıda maddesi bulmakta zorlandığını belirterek, “10 milyon insan açlıkla mücadele ediyor. Savaştan dolayı bombaların altında hayata tutunan halk gıda maddesi bulmakta sıkıntı çekiyor. Ekmeklerimizi, sınıra yakın çadır kentlerle diğer bölgelerdeki halka da gönderiyoruz” dedi.
Yardımlarının sürdüğünü belirten Karacaoğlu, rejimin özellikle fırın ve pazar yerlerini hedef aldığı için halkın ekmek bulmakta zorlandığını, hatta rejimin kontrolündeki bölgelere yardım ulaştırılmasının engellendiğini sözlerine ekledi.
DSC_0065DSC_0069

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.