İHH’dan Türkmenlere yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

21 Ekim 2021 - 00:58

İHH’dan Türkmenlere yardım

İHH’dan Türkmenlere yardım
Son Güncelleme :

28 Kasım 2017 - 9:48

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı’nca Suriye’nin Lazkiye kırsalındaki Türkmen Dağı ve İdlib kırsalındaki Hırıpticöz köyünde bulunan ihtiyaç sahibi Türkmenlere 8 bin 500 adet et ve balık konservesi dağıtıldı.
İHH Suriye Çalışmaları Yayladağı Ofisi Sorumlusu Mustafa Julha, Türkmen Dağı ve Hırıpticöz köyündeki ihtiyaç sahiplerine destek olmayı sürdürdüklerini söyleyerek, “Suriye’deki iç savaş milyonlarca insanı mağdur etti. Kış mevsiminin de gelmesiyle soğuk havalar insanları olumsuz etkiliyor. Bu nedenle insani yardım çalışmalarımıza hız kazandırdık. Son olarak Lazkiye kırsalında yer alan Türkmen Dağı ve İdlib kırsalında yer alan Hırıpticöz köyünde 6 bin adet et, 2 bin 500 adet ise balık konservesi dağıttık” dedi.
GÜNDE 35 BİN EKMEK
Türkmen Dağı ve Hırıpticöz köyünde günlük 35 bin adet Suriye ekmeği dağıttıklarını söyleyen Julha, “Türkmen Dağı ve Hırıpticöz köyünde günlük 35 bin adet Suriye ekmeği dağıtıyoruz. Bu sayede önemli bir ihtiyacı da karşılamış oluyoruz. Dağıttığımız ekmekler bölge halkının damak tadına uygun ve savaş ortamında 3 gün bozulmayacak şekilde hazırlanıyor” diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.