İL GENELİNDE DÖNÜŞÜM PROJELERİHAYATA GEÇİRİLMEYE DEVAM EDİYOR - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

29 Şubat 2024 - 05:04

İL GENELİNDE DÖNÜŞÜM PROJELERİ
HAYATA GEÇİRİLMEYE DEVAM EDİYOR

İL GENELİNDE DÖNÜŞÜM PROJELERİ<br>HAYATA GEÇİRİLMEYE DEVAM EDİYOR
Son Güncelleme :

14 Kasım 2022 - 18:34

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Büyükşehir Belediyesi, il genelinde sürdürdüğü toplu taşıma rehabilitasyon çalışmalarında bir yeniliği daha hayata geçirdi.
Vatandaşların güvenli, modern ve konforlu araçlarla toplu taşıma hizmetinden yararlanmasını isteyen HBB, İskenderun ilçe merkezinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarında dönüşüm sürecini başlattı.
Süreç ilçede faaliyet gösteren özel halk otobüsleri ile başladı ve Hataykart uygulamasına geçildi.
65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR, GAZİLER VE ŞEHİT YAKINLARI ÜCRETSİZ BİNİŞ HAKKINDAN YARARLANABİLECEK
HBB Ulaşım Daire Başkanlığı yetkililerin yaptığı çalışma ile birlikte dönüşüme uğrayan araçlarda 65 yaş üstü vatandaşlar, gaziler ve şehit yakınları ücretsiz biniş hakkından yararlanabilecek.
DÖNÜŞÜMÜN İŞARETİ KIRMIZI ETİKET
Vatandaşlar, İskenderun merkezinde faaliyet gösteren ve ön camlarında kırmızı etiket olan araçlara HatayKart, banka kartı veya temassız özelliği kredi kartları ile 15 Kasım’dan itibaren biniş yapabilecek.
Serbest, Öğrenci ve Tam olan Hataykart’lar, İskenderun kart işlem merkezinden temin edilebilecek.
Toplu taşımanın rehabilite edilmesi ve çağın gereksinimlerine uygun hale getirilmesi için yoğun bir şekilde çaba harcayan HBB Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri, dönüşüm çalışmalarının ilçe ve il genelindeki tüm araçlarda yapılacağını ve sürecin kararlılıkla sürdürüldüğünü belirtti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.