İNSAN HAKLARI KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

25 Ocak 2022 - 22:39

İNSAN HAKLARI KURULU İLK TOPLANTISINI YAPTI

İNSAN HAKLARI KURULU  İLK TOPLANTISINI YAPTI
Son Güncelleme :

15 Aralık 2017 - 17:32

Bu Haber 6 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı İlçe İnsan Hakları Kurulu İlçe Kaymakamı Fatih Çobanoğlu başkanlığında ilk toplantısını yaparak çalışma kurullarını oluşturdu. Kaymakam Çobanoğlu kurulun görev ve sorumlulukları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Bilgilendirmede; Bu Yönetmeliğin amacı; toplumda ve kamu görevlilerinde insan hakları bilincini geliştirmek, insan haklarını korumak, ihlal iddialarını incelemek ve araştırmak, insan hak ve özgürlüklerinin kullanılmasının önündeki engeller ile hak ihlallerine yol açan sosyal, siyasi, hukuki ve idari nedenleri incelemek, araştırmak ve bunların çözümüne ilişkin önerilerde bulunmak üzere, illerde “İl İnsan Hakları Kurulu” ile ilçelerde “İlçe İnsan Hakları Kurulu’nun kuruluş, görev ve çalışma esaslarını belirlemektir. Kurul üyelerinin tanışmasından sonra, Kurulda görev yapacak üyelerin seçimi yapıldı.
İnsan Hakları Kurulları temsilcilerinin seçiminden sonra Kaymakam Fatih Çobanoğlu’nun dilek ve temennileri akabinde ikinci toplantı Şubat ayında yapılmak üzere karar alındıktan sonra sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.