İnsanlar Kaygılı, Çünkü Kış Geliyor! - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

18 Mayıs 2024 - 18:07

İnsanlar Kaygılı, Çünkü Kış Geliyor!

İnsanlar Kaygılı, Çünkü Kış Geliyor!
Son Güncelleme :

28 Ağustos 2023 - 17:41

Bu Haber 1 kez okunmuştur.
reklam

Yaşanan deprem felaketine kış mevsiminde yakalanan Hataylı vatandaşlar, hem yıkımlar hem de soğuk nedeniyle on binlerce can verdi. Yaklaşan kış mevsimi öncesinde terk edildiklerini ifade eden vatandaşlar, kış mevsimin yaklaştığını ve yapabilecekleri hiç bir şey olmadığını söyleyerek kaygılarını dile getirdiler.
YAŞAM OLANAKLARI SAĞLANAMADI
7 ay önce meydana gelen deprem felaketinde ciddi bir yıkım yaşayan Hatay’da normalleşme henüz sağlanamadı. Yaşam olanaklarının kısmen sağlandığı yerler ise kurulan konteyner kentler oldu.
Hala çadırlarda yaşayan ve imkânı olmayan insanlar kış mevsiminin yaklaşması nedeniyle dertli. İçecek su, yiyecek yemek bulmakta zorlanan insanlar ne yapacaklarını kara kara düşünüyor.
DEPREMZEDE HALK ŞEHRİ TERK ETMEYE ZORLANIYOR
Hatay’a gelerek depremzedelere yardımda bulunan çeşitli dernek üyeleri; “Hatay çok ağır kayıplar verdi ve ciddi bir hasar söz konusu. Hatay görmezden geliniyor. 6 Şubat depremi sonrası Hatay kaderine terk edildi. İçecek su yok, insanlar mağdur. Afet evleri konusunda bırakalım netliği, özellikle Antakya ve Defne’de enkazın 3’te 1’i henüz kaldırılmış değil. Eğitim sorunu var okullarla ilgili bir netlik yok. Sağlık hizmeti kısıtlı. Hastalıklar, asbest tehlikesi söz konusu. Kış geliyor insanlar kaygılı. Depremzede halk şehri terk etmeye zorlanıyor. Bütün bunlar varken şehir özel afet bölgesi ilan edilmiyor.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.