“İnternet sende, kontrolü kimde?” - Reyhanli Gizem Gazetesi - Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın KalbiReyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

4 Aralık 2023 - 05:18

“İnternet sende, kontrolü kimde?”

“İnternet sende, kontrolü kimde?”
Son Güncelleme :

28 Mayıs 2021 - 9:48

Bu Haber 48 kez okunmuştur.
reklam

Yayladağı ilçesinde bulunan Şenköy Ortaokulu’nun Müdür Yardımcısı Meziyet Ezer ve merkez ilçe Antakya’da bulunan Abdi İpekçi Ortaokulu’nun Fen Bilimleri Öğretmeni Duygu Hürriyetoğlu’nun ortak kuruculuğunu üstlendiği, “İnternet sende, kontrolü kimde?” adlı Avrupa destekli eTwinning projesi tüm hızıyla sürüyor. Hatay’ın yanı sıra Türkiye’nin birçok şehrinde de büyük destekle karşılanan proje ile kısa sürede binlerce çocuğa ulaşılması hedefleniyor.
DİĞER ŞEHİRLERDEN DE DESTEK VERİLİYOR
Hatay’daki öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra Türkiye’nin farklı şehirlerinden de öğretmen ve öğrencilerinin ortak çalışmalarıyla yürütülen proje ile çocuklara bilinçli internet kullanımının öğretilmesi amaçlanıyor.
EZER: “AMACIMIZ ÇOCUKLARIN BÜYÜYE KAPILMASINI ENGELLEMEK”
Projenin kurucularından Şenköy Ortaokulu Müdür Yardımcısı Meziyet Ezer, “Projemizin amacı, 11-14 yaş arası çocuklarımızın günden güne çeşitlenen ve cazip hale gelen medyanın büyüsüne kapılmadan, doğru medya takip alışkınlıklarını geliştirip teknolojiyi etkili kullanmalarını sağlamak. Bu amaçla projemizin daha fazla kitleye ulaşması için çalışmalarımızı durmadan sürdüreceğiz” dedi.
HÜRRİYETOĞLU: “ÖĞRENCİLERE ÖZGÜVEN AŞILAMAK MUTLULUK VERİCİ”
Projenin bir diğer kurucusu olan Antakya Abdi İpekçi Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Duygu Hürriyetoğlu ise “Köy okulu ve dezavantajlı bölgelerde eğitim gören öğrencilerimizin bu şekilde uluslararası projelere katılımlarını sağlayarak, özgüvenlerini geliştirmelerine destek olmak bizim için mutluluk verici” açıklamasında bulundu.
“KOPMA NOKTASINA GELEN SOSYAL HAYATI ONARMAK İSTİYORUZ”
Proje kurucuları son olarak, tüm dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle çocukların okullarından ve arkadaşlarından uzak kalmasıyla bitme noktasına gelen sosyal hayatların, bu proje ile yeniden canlandırmayı ve onarmayı planladıklarını söyleyerek, projeye destek veren herkese teşekkür ettiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.