Irak’lı göçmenlerin cenazeleri Reyhanlı’da toprağa verildi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

30 Kasım 2021 - 03:43

Irak’lı göçmenlerin cenazeleri Reyhanlı’da toprağa verildi

Irak’lı göçmenlerin cenazeleri Reyhanlı’da toprağa verildi
Son Güncelleme :

08 Aralık 2017 - 8:30

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Altınözü İlçesi’nde meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren Irak’lı göçmenlerden 9’unun cenazesi Reyhanlı İlçesi’nde toprağa verildi.
Kazadan sonra kimlik tespiti ve otopsinin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait cenaze araçları ile Reyhanlı’daki Hatay Büyükşehir Mezarlık kompleksine getirildi. Cenazeler burada yıkanıp kefenlendikten sonra, komplekste bulunan görevliler tarafından cenaze namazları kılındı.
Reyhanlı’da bulunan Suriyelilerin defin edildikleri mezarlıkta toprağa verilen ve Iraklı oldukları öğrenilen 9 göçmen arasında 3’ünün çocuk, diğerlerinin ise yetişkin kadın ve erkek olduğu öğrenildi.
Kaza, 3 Aralık Pazar günü saat 15.00 sıralarında Altınözü İlçesi Yolağzı Mahallesi ile Kansu Mahallesi arasında meydana gelmiş, yasa dışı göçmen taşıyan minibüs ile karşı yönden gelen kamyonun karıştığı kazada 11 kişi yaşamını yitirmişti.
DSC_0006
DSC_0017

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.