İstanbullu hayırseverler Suriyeli çocukları sevindirdi « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:27

İstanbullu hayırseverler Suriyeli çocukları sevindirdi

İstanbullu hayırseverler Suriyeli çocukları sevindirdi
Son Güncelleme :

03 Ocak 2017 - 8:35

Bu Haber 8 kez okunmuştur.
reklam

İstanbul’dan Reyhanlı’ya gelen hayırseverler Murat Bayar, Erdem Güzel, İsmail Yeşiltepe ve Selim Bıçkıcı ile Cüneyt Türkmen, Reyhanlı’da Suriyeli çocuklara verdikleri oyuncak, ayakkabı, çorap, süt, bisküvi vererek sevinçlerine ortak oldular.
Hatay Suriye Dostluk ve Kardeşlik Derneği’ni ziyaret eden hayırseverler Dernek Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak ile görüştü. Derneğin çalışmaları ile ilgili Yumuşak tarafından bilgilendirilen hayırseverlerden Erdem Güzel, İstanbul’dan geldiklerini söyleyerek, “Eşyaları birçok hayırsever arkadaşımızla birlikte hazırladık. Amacımız Suriyeli çocukları sevindirmek, onları mutlu etmekti. Dernek Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Yumuşak’ın katkısı ile ilçede bulunan Suriyeli Kadınlar Heyeti’ni ziyaret ettik. Yaklaşık 150 çocuğa hediyelerimizi vererek onların sevinçlerine ortak olduk” dedi.
Hayırseverlere teşekkür eden Başkan Yumuşak şöyle dedi;
“İlçede çok sayıda Suriyeli bulunmaktadır. Bunların arasında ihtiyaç sahipleri de çoktur. Yaptığınız bu anlamlı yardım nedeniyle sizlere teşekkür ediyorum.”

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.