İyilik Derneği’nden İdlib’ten göç eden siviller için 6 TIR insani yardım « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

28 Ekim 2021 - 08:57

İyilik Derneği’nden İdlib’ten göç eden siviller için 6 TIR insani yardım

İyilik Derneği’nden  İdlib’ten göç eden siviller için  6 TIR insani yardım
Son Güncelleme :

14 Ocak 2020 - 10:03

Bu Haber 23 kez okunmuştur.
reklam

Reyhanlı ilçesinde, İyilik yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Kızılay aracılığı ile saldırılar nedeniyle İdlib’ten göç ederek güvenli bölgelere yerleşen siviller için 6 TIR’la insani yardım malzemesi gönderildi.
İdlib’te rejim güçlerinin sivillere yönelik saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına göç den İdlib halkına, gıda, giyim ve barınma yardımlarını Kızılay ile İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma derneği olarak ulaştırdıklarını aktaran derneğin yönetim kurulu başkanı Ahmet Turan Koçer, hafta içinde Gaziantep, Adıyaman, Hatay ve Malatya’dan çıkarılan yardım TIR’larının hareketinden önce Reyhanlı’daki Cilvegözü Gümrük Kapısı’nda açıklama yaptı.
ACİL İHTİYAÇLAR BELİRLENDİ
Dernek temsilci ve üyeleri ile birlikte düzenlenen yardım çalışmasında topladığı 6 TIR yardım malzemesini Kızılay aracılığı Cilvegözü Gümrük Kapısı’ndan göndererek yaşadıkları bölgelerde yaşam mücadelesi veren İdlib halkına ulaştırdıklarını söyledi.
İyilik Derneği Başkanı Koçer, “Geçen yılın Kasım ayı başından bu yana rejim güçlerinin saldırılarından dolayı Türkiye Suriye sınır hattı yakınlarındaki bölgelere kaçanların sayısı 380 bine ulaştı. Yaşanan büyük göçün arından sınır bölgelerinde yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize bağışçılarımızın desteği ile oluşturduğumuz 6 tır acil yardım malzemesini dağıtacağız. Ekiplerimizin bölgelerde yaptıkları inceleme sonucu belirlediğimiz acil yardım malzemelerine göre hazırlanan TIR’larda 3.693 battaniye, 1440 adet gıda kolisi, 4183 adet ayakkabı, 950 adet sabun 850 paket bebek bezi, 21bin 185 adet kıyafet bulunuyor” dedi.
TEMENNİMİZ SAVAŞ SONA ERSİN
Dernek olarak uzun yıllardır devam eden Suriye savaşında halkın yaşadığı zulme karşı bölge halkının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla birçok proje oluşturarak destek verdiklerini söyleyen Koçer şöyle dedi;
“Temennimiz bölgedeki savaşın bir an evvel sona ermesi ve insanların onurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmesi yönündedir. Yaşanan zulme karşı bu güne kadar yaptığımız çalışmalarla birlikte bu günden sonra da bağışçılarımızın desteği ile mücadele etmeye ve sivillere yönelik iyileştirme çalışmalarına devam edeceğiz.”
Daha sonra da dua edilerek araçlar gönderildi.

????????????????????????????????????


????????????????????????????????????

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.