İYİLİKDER VE UFUK-DER YETİMLERİ GİYDİRMEYE BAŞLADI « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

6 Aralık 2021 - 21:40

İYİLİKDER VE UFUK-DER YETİMLERİ GİYDİRMEYE BAŞLADI

İYİLİKDER VE UFUK-DER YETİMLERİ GİYDİRMEYE BAŞLADI
Son Güncelleme :

20 Haziran 2017 - 9:11

Bu Haber 2 kez okunmuştur.
reklam

Bir vicdan hareketi olarak ‘iyilik uğruna’ yola çıkan İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İyilikder) işbirliği içinde olduğu Reyhanlı Ufuk Eğitim Derneği ile birlikte Ramazan faaliyetleri çerçevesinde geleneksel hale getirdiği ‘Sen de bir yetim giydir’ adlı iyilik kampanyasını başlattı.
2017 Ramazan etkinlikleri kapsamında öncelikle 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü’nde yetimlerle iftar yaptıklarını hatırlatan Ufuk-Der Başkanı Mustafa Şanverdi, “Bugün burada Reyhanlı İyilikder Temsilciliğimiz ile aralarında Türk yetimlerin de bulunduğu fakat çoğunluğu Suriyeli olan 320 yetim çocuğumuzu bayram öncesi giydirme kampanyamızı başlattık. Hedefimiz bayramdan önce bu 320 yetimimizi bayramlık kıyafet ve ayakkabılar ile sevindirmektir. Geleneksel ‘Sen de bir yetim giydir’ kampanyamızda geçen yıl 200 yetimi giydirmiştik. Hiçbir çocuğun hele ki peygamber emaneti ve vasiyeti olan yetimlerin bayrama boynu bükük girmesini arzu etmeyiz. Bu nedenle biz de Reyhanlı’dan ve ülkemizin değişik şehirlerinden aldığımız destekle gücümüz nispetinde iyilik hareketini devam ettiriyoruz. Bu çerçevede bize inanan, destek veren, yardımlarını uzaktan yakından gönderen, yetimlerin sevinmesine vesile olan bütün kardeşlerimize yetimler adına, Reyhanlı adına, Ufuk-Der ve İyilikder adına bütün İslam alemi adına teşekkür ediyoruz.” dedi.
Yetimlerin özel bir mağazadan kendi elleriyle seçerek kıyafetlerini almakta olduğu program ilk grubun bayramlıklarını almasıyla sona erdi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.