Kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet eylemleri hepimizi derinden üzmektedir « Reyhanli Gizem Gazetesi – Reyhanlının Bağımsız Siyasi Gazetesi Haberin Adersi- Güncel Haber Sitesi Reyhanlı'nın Kalbi

26 Ocak 2022 - 01:54

Kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet eylemleri hepimizi derinden üzmektedir

Kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet  eylemleri hepimizi derinden üzmektedir
Son Güncelleme :

10 Mart 2015 - 9:58

Bu Haber 4 kez okunmuştur.
reklam

Hatay Valisi Ercan Topaca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.
Vali Ercan Topaca mesajında, “Dünya Kadınlar Günü 8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde dokuma işçisi kadınların daha iyi çalışma koşulları istemiyle başlattığı mücadele sonucunda bugün tüm dünyada kutlanmaktadır” dedi.
Günümüz dünyasında toplumların gelişme düzeyini gösteren kriterlerden birisi de o ülkedeki kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmekte olduğuna dikkat çeken Vali Ercan Topaca mesajını şöyle sürdürdü:
“Türk kadını tarihin her döneminde eşi, ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla en üst değere layık olmuş, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesinde saygıdeğer yerini almasını bilmiştir.
Memnuniyetle belirtmek isterim ki, ülkemiz birçok dünya devletinden önce kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyarak kadına ve kadın haklarına verdiği değeri tüm dünyaya göstermiş ve bu alanda örnek olmuştur.
Son dönemlerde aile ve toplumunuzun en önemli değeri olan kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet eylemleri hepimizi derinden üzmektedir. Bu üzücü olayların yaşanmaması ve kalıcı çözümü için başta Devletimiz ve ilgili kurumlar olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarından bütün bireylere kadar herkese önemli görevler düşmektedir. Kadınlarımızın bu hak mücadelesinde, devletin bütün kurumlarıyla yanlarında olduğunu özellikle belirtmek isterim.
Bu duygu ve düşüncelerle kadın haklarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan her türden çalışmanın artarak devam etmesini diler, özelde Hatay’da yaşayan kadınların genelde ülkemiz ve tüm dünya kadınlarının “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutlarım”.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.